„Jastrebovi” uzeli ceo plen u gostima, sad merkaju lidera

U 14. kolu Druge regionalne lige – Istok, košarkaši Jastreba igrali su u Kuršumliji i pobedili istoimenu ekipu sa 66:72, po četvrtinama 15:28, 19:10, 21:15 i 11:19.

U razgovoru za naš portal   predsednik KK Jastreb Marko Habe kazao je da ekipu Kuršumlije nikada nije bilo lako pobediti na njihovom parketu, ali da su „jastrebovi” ovoga puta uspeli da osvoje ceo plen.

− Nismo bili u kompletnom sastavu, međutim oni igrači koji su nastupili na ovoj utakmici dali su sve od sebe i apsolutno zasluženo smo doneli bodove u naš grad. Meč je bio veoma uzbudljiv a veliki broj gledalaca imao je šta da vidi − ističe Habe. − Mi smo odlično otvorili utakmicu i nakon prve četvrtine vodili smo sa 15 poena razlike. Usledio je odgovor domaćina, koji je u naredna dva perioda smanjivao razliku i pred početak poslednje četvrtine doveo utakmicu u egal. Nismo se predali. Naprotiv. Odigrali smo još jednu odličnu deonicu i ostvarili zaista vrednu i dragu pobedu. U svim segmentima igre bili smo na zavidnom nivou. Apsolutno smo kontrolisali skok u odbrani sve vreme trajanja meča, odlično igrali odbranu jedan na jedan, birali najbolja rešenja u napadu. Moram istaći da je trener Golubović fenomenalno vodio ekipu i apsolutno nadvisio svog kolegu iz protivničkkog tabora. Domaćinima se zahvaljujem na fer igri i želim im puno sreće u nastavku takmičenja − kaže naš sagovornik.

Posle ove pobede Jastreb je i dalje na četvrtom  mestu, sada sa 19 bodova, koliko ima i Pusta reka  na trećoj poziciji.

U narednom kolu Jastreb dočekuje lidera prvenstva, Radan iz Lebana, jedinu ekipu koja u dosadašnjem toku prvenstvu nije pretrpela poraz.

Meč je na programu u subotu od 15 sati u Hali sportova u Aleksincu.

JASTREB: Todorović 9, Mikić 7, Nedeljković 23, Stevanović 21, Anđelković 9, Veličković 1, Damjanić 2.