„Јастребови” узели цео плен у гостима, сад меркају лидера

У 14. колу Друге регионалне лиге – Исток, кошаркаши Јастреба играли су у Куршумлији и победили истоимену екипу са 66:72, по четвртинама 15:28, 19:10, 21:15 и 11:19.

У разговору за наш портал   председник КК Јастреб Марко Хабе казао је да екипу Куршумлије никада није било лако победити на њиховом паркету, али да су „јастребови” овога пута успели да освоје цео плен.

− Нисмо били у комплетном саставу, међутим они играчи који су наступили на овој утакмици дали су све од себе и апсолутно заслужено смо донели бодове у наш град. Меч је био веома узбудљив а велики број гледалаца имао је шта да види − истиче Хабе. − Ми смо одлично отворили утакмицу и након прве четвртине водили смо са 15 поена разлике. Уследио је одговор домаћина, који је у наредна два периода смањивао разлику и пред почетак последње четвртине довео утакмицу у егал. Нисмо се предали. Напротив. Одиграли смо још једну одличну деоницу и остварили заиста вредну и драгу победу. У свим сегментима игре били смо на завидном нивоу. Апсолутно смо контролисали скок у одбрани све време трајања меча, одлично играли одбрану један на један, бирали најбоља решења у нападу. Морам истаћи да је тренер Голубовић феноменално водио екипу и апсолутно надвисио свог колегу из противничкког табора. Домаћинима се захваљујем на фер игри и желим им пуно среће у наставку такмичења − каже наш саговорник.

После ове победе Јастреб је и даље на четвртом  месту, сада са 19 бодова, колико има и Пуста река  на трећој позицији.

У наредном колу Јастреб дочекује лидера првенства, Радан из Лебана, једину екипу која у досадашњем току првенству није претрпела пораз.

Меч је на програму у суботу од 15 сати у Хали спортова у Алексинцу.

ЈАСТРЕБ: Тодоровић 9, Микић 7, Недељковић 23, Стевановић 21, Анђелковић 9, Величковић 1, Дамјанић 2.