Iz Jagodine dva pehara i 11 medalja!

Na Međunarodnom džudo turniru u Jagodini, takmičari Džudo kluba Aleksinac osvojili su dva pehara i 11 medalja, odnosno pet zlatnih i šest broznanih odličja, kao i jedno peto mesto.

Timovi starijih dečaka i starijih devojčica poneli su titule najboljih ekipa na turniru u svojim kategorijama i nagrađeni su peharima.

U ekipi starijih dečaka bili su: Vuk Petrović (prvo mesto, – 55 kg), Lazar Rusimović (prvo mesto, + 73 kg), Lav Petrović (treće mesto, – 46 kg) i Luka Trajković (treće mesto, + 73 kg), dok su tim starijih devojčica činile: Petra Ristić (prvo mesto, – 57 kg), Jana Milojković (prvo mesto, + 63 kg) i Sofija Milošević (treće mesto, + 63 kg).

Što se ostalih rezultata tiče, Dunja Rusimović je osvojila prvo mesto (st. poletarke, + 43 kg), dok su treća mesta izborili Dunja Ivković (st.poletarke, – 38 kg), Veljko Manojlović (ml. dečaci, -46 kg) i Ksenija Pavlović (ml. devojčice, – 40 kg). Peto mesto osvojio je Petar Stoiljković (ml. dečaci, – 50 kg).

− Ovakvi rezultati su odlična uvertira pred Prvenstvo Centralne Srbije za starije dečake i starije devojčice koje će u nedelju biti  održano u Boru − kazala je za naš portal Bojana Stanković, trener Džudo kluba Aleksinac.

Fotografije: Džudo klub Aleksinac