Greške Napredak skupo koštale, poraz u produžetku

Ekipa Napretka JKP doživela je poraz na gostovanju u Vršcu 91:89 (19:19, 18:25, 21:14, 16:16, 17:15). Aleksinčani su posustali u drugom poluvremenu, posebno u trećoj četvrtini, što je rezultiralo nerešenim ishodom nakon 40 minuta utakmice.

Bio je ovo treći ovosezonski susret u kome je ekipa iz Aleksinca igrala produžetke, ali ni ovoga puta iz istog nije izašla kao pobednik.

Nakon odlične druge četvrtine i +12 u 19. minutu (32:44), usledila je mini serija domaćina 5:0, koja se je prelila i na treći period.

Još jednom je Napredak, nakon trojke Stankovića, imao dvocifreno vođstvo (37:47) ali je Vršac do kraja treće deonice uspeo da pređe u vođstvo, da bi na isteku 30. minuta bilo nerešeno – 58:58.

U četvrtoj četvrtini viđena je rezultatska klackalica, da bi u samom finišu oba tima propustila priliku da dođu do pobede. Najpre je Simić bio polovičan sa penala i doneo ”svega” +1 svom timu (74:73), da bi Karter na drugoj strani učinio isto, pa je nakon 40 minuta pobednik izostao – 40:40.

Poslednjih 5 minuta utakmice domaći igrači otvaraju na mnogo bolji način i dolaze čak i do +10 – 86:76. Napredak je uspeo još jednom da pripreti ali ne i da izbegne novi poraz – 91:89.

I pored pomenutih slobodnih bacanja, realizacija sa penala nije bila problem igračima Napretka (13/17). Jedan od glavnih uzroka poraza leži u, sada već ”hroničnom”, problemu sa izgubljenim loptama. A večeras ih je ponovo bilo previše – čak 16.

Najefikasniji u aleksinačkom timu bio je Olin Karter sa 20 poena, a sledili su ga Lazar Stanković sa 19, Uroš Duvnjak 17, te Deandre Dikson koji je ubacio 10 poena.

Već ovog četvrtka, pred Napretkom je novi izazov, jer ga na domaćem parketu očekuje utakmica protiv Novog Pazara. Klub iz Aleksinca trenutno ima skor od 7 pobeda i 14 poraza, dok Pazarci beleže učinak od 13 pobeda i 7 poraza.