Goleada Morave, minimalac Napretka

Jučerašnji meč u Žitkovcu između Morave i fenjerdžije, Bukovika iz Ražnja, protekao je u znaku apsolutne dominacije domaćeg tima.

Žitkovčani su do vrha napunila mrežu gostiju iz Ražnja i slavili vrlo ubedljivo, čak sa 9:1. Četiri gola postigao je Slobodan Janković, tri puta je mrežu pogodio Marko Milošević, a dva puta Đorđe Ristić.

Da pomenemo i to da su na ovoj utakmici izabranici trenerskog tandema Zemljak – Belić imali veliku i organizovanu podršku navijačke grupe Gromovi koja se posle izvesne pauze opet aktivirala.

A na gostovanju u Svrljigu, naš drugi zonaš, OFK Napredak 1929 iz Aleksinca, zabeležio je drugi trijumf u prolećnom delu prvenstva.

U teškoj i do samog kraja neizvesnoj utakmici Aleksinčani su pobedili rezultatom 0:1. Pogodak za tri boda u 89. minutu postigao je nekadašnji igrač Jastrepca iz Tešice, Milan Tasić.

Belotinac: Naša krila – Orljane 5:1,
Gornji  Matejevac: Jedinstvo – Palilulac 3:1,
Pukovac: Pukovac – Car Konstatin 2:1,
Niš: OFK Niš –Mladost (Batušinac)  1:0,
Medoševac: Mladost – OFK Brzi Brod 0:2, i
Balajinac: Zemljoradnik – Radnički 2020 5:1.

Prvo mesto na tabeli zauzima OFK Brzi Brod sa sa 48 bodova, Morava je na 8. mestu sa 25 bodova, koliko ima i OFK Niš na devetoj poziciji, dok je OFK Napredak 1929 na pretposlednjem, 15. mestu sa 10 bodova.

MORAVA – BUKOVIK 9:1 (5:0)

Stadion Morave, Žitkovac. Gledalaca: 100. Sudija: Aleksandar Jovanović. Strelci: 1:0 S. Janković u 7, D. Ristić u 37, 3:0 Milošević u 37, 4:0 Milošević u 39, 5:0 S. Janković u 43, 6:0 D. Ristić u 56, 7:0 S. Janković u 57, 7:1 Petrović u 66, 8:1 S. Janković u 69, 9:1 Milošević u 80. minutu.

MORAVA: Antonijević (od 46. Dimitrijević), D. Petrović, Milosavljević (od  46. Mladenović), Novković, Stević, S. Petrović, Lazarević, Milošević, D. Ristić, Bogdanović (od 59. Stefanović), S. Janković.

FK Morava (foto: M. Ilić)

BUKOVIK: Radojković, Stojadinović, Zeka, Krstić, Petrović, Mitrović, Stanković, Raimović, Kadrić, I. Lovrenčić, Zdravković.

SVRLJIG – OFK NAPREDAK 1929 0:1 (0:0)

Stadion Svrljiga. Gledalaca: 200. Sudija: Bratislav Jović (Niš).  Strelac: Milan Tasić u 89. minutu. Žuti kartoni: Ilijić, Bojić, Stojanović, Mišić, Marinković (Svrljig), Dušanić, Tasić (OFK Napredak). Crveni kartoni: trener Milićević u 29. i pom. trener   Mentović u 90+2 minutu (Svrljig).

SVRLJIG: Marinković, D. Petrović, Nemanja Mišić, Mihajlović, Milivojević (od 60. Bojić), Petrović, Stošić (od 83. V. Petrović), Stojanović (od 70. Prokić), Ilijić, Prvulović, Nikola Mišić.

OFK NAPREDAK: Pejčinović, Đokić, Stojanović, M. Cander, Dušanić (od 60. Andrejević), Tasić (od 90+1  Pejković), Milunović (od 90+1 Veljković), Đorđević (od 90+1 Jovanović), Paprica (od 56. Stoiljković), N. Cander, Smiljković.

OFK Napredak 1929 (foto: M. Jovanović)

Fotografije: Mihajlo Ilić (Morava – Bukovik).