Голеада Мораве, минималац Напретка

Јучерашњи меч у Житковцу између Мораве и фењерџије, Буковика из Ражња, протекао је у знаку апсолутне доминације домаћег тима.

Житковчани су до врха напунила мрежу гостију из Ражња и славили врло убедљиво, чак са 9:1. Четири гола постигао је Слободан Јанковић, три пута је мрежу погодио Марко Милошевић, а два пута Ђорђе Ристић.

Да поменемо и то да су на овој утакмици изабраници тренерског тандема Земљак – Белић имали велику и организовану подршку навијачке групе Громови која се после извесне паузе опет активирала.

А на гостовању у Сврљигу, наш други зонаш, ОФК Напредак 1929 из Алексинца, забележио је други тријумф у пролећном делу првенства.

У тешкој и до самог краја неизвесној утакмици Алексинчани су победили резултатом 0:1. Погодак за три бода у 89. минуту постигао је некадашњи играч Јастрепца из Тешице, Милан Тасић.

Белотинaц: Наша крила – Орљане 5:1,
Горњи  Матејевaц: Јединство – Палилулац 3:1,
Пуковaц: Пуковац – Цар Констатин 2:1,
Ниш: ОФК Ниш –Младост (Батушинац)  1:0,
Медошевац: Младост – ОФК Брзи Брод 0:2, и
Балајинац: Земљорадник – Раднички 2020 5:1.

Прво место на табели заузима ОФК Брзи Брод са са 48 бодова, Морава је на 8. месту са 25 бодова, колико има и ОФК Ниш на деветој позицији, док је ОФК Напредак 1929 на претпоследњем, 15. месту са 10 бодова.

МОРАВА – БУКОВИК 9:1 (5:0)

Стадион Мораве, Житковац. Гледалаца: 100. Судија: Александар Јовановић. Стрелци: 1:0 С. Јанковић у 7, Д. Ристић у 37, 3:0 Милошевић у 37, 4:0 Милошевић у 39, 5:0 С. Јанковић у 43, 6:0 Д. Ристић у 56, 7:0 С. Јанковић у 57, 7:1 Петровић у 66, 8:1 С. Јанковић у 69, 9:1 Милошевић у 80. минуту.

МОРАВА: Антонијевић (од 46. Димитријевић), Д. Петровић, Милосављевић (од  46. Младеновић), Новковић, Стевић, С. Петровић, Лазаревић, Милошевић, Д. Ристић, Богдановић (од 59. Стефановић), С. Јанковић.

ФК Морава (фото: М. Илић)

БУКОВИК: Радојковић, Стојадиновић, Зека, Крстић, Петровић, Митровић, Станковић, Раимовић, Кадрић, И. Ловренчић, Здравковић.

СВРЉИГ – ОФК НАПРЕДАК 1929 0:1 (0:0)

Стадион Сврљига. Гледалаца: 200. Судија: Братислав Јовић (Ниш).  Стрелац: Милан Тасић у 89. минуту. Жути картони: Илијић, Бојић, Стојановић, Мишић, Маринковић (Сврљиг), Душанић, Тасић (ОФК Напредак). Црвени картони: тренер Милићевић у 29. и пом. тренер   Ментовић у 90+2 минуту (Сврљиг).

СВРЉИГ: Маринковић, Д. Петровић, Немања Мишић, Михајловић, Миливојевић (од 60. Бојић), Петровић, Стошић (од 83. В. Петровић), Стојановић (од 70. Прокић), Илијић, Првуловић, Никола Мишић.

ОФК НАПРЕДАК: Пејчиновић, Ђокић, Стојановић, М. Цандер, Душанић (од 60. Андрејевић), Тасић (од 90+1  Пејковић), Милуновић (од 90+1 Вељковић), Ђорђевић (од 90+1 Јовановић), Паприца (од 56. Стоиљковић), Н. Цандер, Смиљковић.

ОФК Напредак 1929 (фото: М. Јовановић)

Фотографије: Михајло Илић (Морава – Буковик).