Gol za špice Aleksandra Zemljaka

U 29. kolu Zone Istok, oba naša predstavnika prepustili su bodove svojim rivalima.

U komšijskom derbiju na Aleksinačkom Rudniku, Bukovik iz Ražnja je pobedio ekipu Rudar Alposa sa 3:1. „Rudariˮ su do prednosti došli u 22. minutu lepim pogotkom kapitena Aleksandra Zemljaka, ali su u finišu meča poklekli, jer su ostali sa igračem manje zbog povrede Belića. Za samo deset minuta, igrač gostiju Miladinović postigao je tri gola (u 75. 80. i 85. minutu) i doneo Ražanjcima vrednu pobedu. Ovom utakmicom „rudariˮ su se oprostili od svojih navijača, ali i od takmičenja u ovom rangu.

Naš drugi zonaš, Moravica iz Subotinca poražena je u Belotincu od Naših krila sa 3:2. Subotinčani su prvi deo utakmice rešili u svoju korist rezultatom 1:2. Međutim, u nastavku domaćini su preuzeli inicijativu i upisali „trojkuˮ.

Veliku pažnju ljubitelja fudbala u Knjaževcu i okolini privukao je derbi kola između lidera prvenstva, Timočanina i drugoplasiranog Timoka iz Zaječara. Pred više od dve hiljade gledalaca meč je završen nerešenim rezultatom – 2:2. A to znači da će pitanje prvaka biti rešeno u narednom kolu.

Stadion Timočanina bio je ispunjen do poslednjeg mesta.