Гол за шпице Александра Земљака

У 29. колу Зоне Исток, оба наша представника препустили су бодове својим ривалима.

У комшијском дербију на Алексиначком Руднику, Буковик из Ражња је победио екипу Рудар Алпоса са 3:1. „Рудариˮ су до предности дошли у 22. минуту лепим поготком капитена Александра Земљака, али су у финишу меча поклекли, јер су остали са играчем мање због повреде Белића. За само десет минута, играч гостију Миладиновић постигао је три гола (у 75. 80. и 85. минуту) и донео Ражањцима вредну победу. Овом утакмицом „рудариˮ су се опростили од својих навијача, али и од такмичења у овом рангу.

Наш други зонаш, Моравица из Суботинца поражена је у Белотинцу од Наших крила са 3:2. Суботинчани су први део утакмице решили у своју корист резултатом 1:2. Међутим, у наставку домаћини су преузели иницијативу и уписали „тројкуˮ.

Велику пажњу љубитеља фудбала у Књажевцу и околини привукао је дерби кола између лидера првенства, Тимочанина и другопласираног Тимока из Зајечара. Пред више од две хиљаде гледалаца меч је завршен нерешеним резултатом – 2:2. А то значи да ће питање првака бити решено у наредном колу.

Стадион Тимочанина био је испуњен до последњег места.