Gol za remi u poslednji čas!

U poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva Prve lige – Istok, rukometaši Aleksinca ugostili su bivšeg super B ligaša, ekipu Jastrepca iz Blaca.

Utakmica je protekla u znaku rezultatske klacakalice. Blačani su za nijansu bili bolji u prvom poluvrmenu koje je završeno rezultatom 13:15.

I u drugom delu nastavila se žestoka borba za gol više. U dramatičnoj završnici, minut pre kraja, bilo je 27:27, onda su gosti preko preko kapitena Hadžića stekli prednost, Aleksinčani su zaigrali presing, da bi Veljović, u poslednjih pet sekundi poravnao rezultat. Ali, ni tu nije bio kraj. Brzu kontru gostiju Aleksinčani su zaustavili prekršajem, usledio je udarac preko živog zida ali je golman Ivanović odbranio.

Dakle, krajnji skor Aleksinac – Jastrebac 28:28.

− Utakmica je protekla u dosta sporom ritmu i obilovala je tehničkim greškama i promašajima čistih šuteva – kazao je za naš portal trener aleksinačkog tima Bojan Stefanović Kuze. – Odbrana nije funkcionisala kako smo želeli, uglavnom se igralo gol za gol, maltene do samog kraja – dodaje naš sagovornik.

U aleksinačkom timu najefikasniji sa osam golova bio je Nemanja Ristić, a kod gostiju kapiten Aleksandar Hadžić sa sedam pogodaka.

Jesenji šampion Prve lige – grupa Istok je Sloga iz Petrovca na Mlavi koja ima 21bod, a što se Aleksinčana tiče oni su polusezonu završili na šestom mestu sa 10 bodova, odnosno sa četiri pobede, dva remija i pet porazai uz gol razliku 337:320.

ALEKSINAC – JASTREBAC 28:28 (13:15)

Hala sportova, Aleksinac. Gledalaca: 50. Sudije: Marjan Stefanović, Miloš Radojičić (Leskovac). Sedmerci: Aleksinac 6 (3), Jastrebac 3 (3). Isključenja: Aleksinac 6, Jastrebac 16 minuta.

ALEKSINAC: Stanojić, Nisić, Ristić 8, Veljović 4, Bojović 5, Veličković 1, Stojković, Spasovski, Trivunac 1, Pejčić 1, Milanović 3, Nedeljković 1, Stevanović 3, Ivanović, Pekas 1, Cako.

JASTREBAC: Jovanović, Ilić 3, A. Hadžić 7, D. Hadžić 6, Petković 6, Anđelković, Jovanović 2, Popović, Kostić, Bošković, Tomić, Milutinović 4.

Fotografije: RK Aleksinac