Гол за реми у последњи час!

У последњем колу јесењег дела првенства Прве лиге – Исток, рукометаши Алексинца угостили су бившег супер Б лигаша, екипу Јастрепца из Блаца.

Утакмица је протекла у знаку резултатске клацакалице. Блачани су за нијансу били бољи у првом полуврмену које је завршено резултатом 13:15.

И у другом делу наставила се жестока борба за гол више. У драматичној завршници, минут пре краја, било је 27:27, онда су гости преко преко капитена Хаџића стекли предност, Алексинчани су заиграли пресинг, да би Вељовић, у последњих пет секунди поравнао резултат. Али, ни ту није био крај. Брзу контру гостију Алексинчани су зауставили прекршајем, уследио је ударац преко живог зида али је голман Ивановић одбранио.

Дакле, крајњи скор Алексинац – Јастребац 28:28.

− Утакмица је протекла у доста спором ритму и обиловала је техничким грешкама и промашајима чистих шутева – казао је за наш портал тренер алексиначког тима Бојан Стефановић Кузе. – Одбрана није функционисала како смо желели, углавном се играло гол за гол, малтене до самог краја – додаје наш саговорник.

У алексиначком тиму најефикаснији са осам голова био је Немања Ристић, а код гостију капитен Александар Хаџић са седам погодака.

Јесењи шампион Прве лиге – група Исток је Слога из Петровца на Млави која има 21бод, а што се Алексинчана тиче они су полусезону завршили на шестом месту са 10 бодова, односно са четири победе, два ремија и пет поразаи уз гол разлику 337:320.

АЛЕКСИНАЦ – ЈАСТРЕБАЦ 28:28 (13:15)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 50. Судије: Марјан Стефановић, Милош Радојичић (Лесковац). Седмерци: Алексинац 6 (3), Јастребац 3 (3). Искључења: Алексинац 6, Јастребац 16 минута.

АЛЕКСИНАЦ: Станојић, Нисић, Ристић 8, Вељовић 4, Бојовић 5, Величковић 1, Стојковић, Спасовски, Тривунац 1, Пејчић 1, Милановић 3, Недељковић 1, Стевановић 3, Ивановић, Пекас 1, Цако.

ЈАСТРЕБАЦ: Јовановић, Илић 3, А. Хаџић 7, Д. Хаџић 6, Петковић 6, Анђелковић, Јовановић 2, Поповић, Костић, Бошковић, Томић, Милутиновић 4.

Фотографије: РК Алексинац