Fudbal pocrveneo u Žitkovcu, drugi poraz Napretka

U četvrtom kolu Zone Centar oba naša predstavnika nisu uknjižili bodove.

Morava je u Žitkovcu pretrpela minimalan poraz od niškog Cara Konstantina.

FK Morava Žitkovac

Već od samog starta glavni arbitar Aleksandar Bošković iz Niša nije krio svoje simpatije prema „carićima”. Mahom je sudio na štetu Žitkovčana, previđao ofsajde i prekršaje, a za prigovor igrača Morave delio im je žute kartone. Istini za volju, Morava je imala svoje prilike ali ih nije iskoristila.

U 65. minutu, posle jedne veoma sumnjive situacije, sudija je pokazao na belu tačku. Badava su igrači i gledaoci su protestvovali, arbitar nije promenio odluku. Gosti su postigli gol sa 11 metara i poveli sa 0:1. Do kraja utakmice Morava je napadala, međutim mreže su mirovale.

Na gostovanju u Malošištu, aleksinački OFK Napredak 1929 je poražen sa 2:1. Golom Amira Zeke u 10. minutu Aleksinčani stekli prednost – 0:1. Ali šest minuta kasnije rezultat je poravnao Dušan Milenković, da bi konačan rezultat postavio Ivan Milenković iz penala u 63. minutu.