Фудбал поцрвенео у Житковцу, други пораз Напретка

У четвртом колу Зоне Центар оба наша представника нису укњижили бодове.

Морава је у Житковцу претрпела минималан пораз од нишког Цара Константина.

ФК Морава Житковац

Већ од самог старта главни арбитар Александар Бошковић из Ниша није крио своје симпатије према „царићима”. Махом је судио на штету Житковчана, превиђао офсајде и прекршаје, а за приговор играча Мораве делио им је жуте картоне. Истини за вољу, Морава је имала своје прилике али их није искористила.

У 65. минуту, после једне веома сумњиве ситуације, судија је показао на белу тачку. Бадава су играчи и гледаоци су протествовали, арбитар није променио одлуку. Гости су постигли гол са 11 метара и повели са 0:1. До краја утакмице Морава је нападала, међутим мреже су мировале.

На гостовању у Малошишту, алексиначки ОФК Напредак 1929 је поражен са 2:1. Голом Амира Зеке у 10. минуту Алексинчани стекли предност – 0:1. Али шест минута касније резултат је поравнао Душан Миленковић, да би коначан резултат поставио Иван Миленковић из пенала у 63. минуту.

Пуковац: Пуковац – ОФК Ниш 0:2.

После четири одиграна кола, на челу табеле је ОФК Синђелић са максималних 12 бодова.

Када је о нашим клубовима реч, ситуација је следећа, ОФК Напредак је осми са шест бодова, а Морава заузима 14. место са два бода.