Финалисти Сврљиг и Рудар

У среду и јуче одигране су полуфиналне утакмице Купа Фудбалског савеза општине Алексинац и сада су најзад познате екипе које ће се у финалу борити за победнички пехар и новчане награде за прво и друго место.

У среду на Градском стадиону на Алексиначком Руднику мегдан су поделили зонаши Сврљиг и Буковик. У регуларном току било је 1:1, а на пенал-рулету срећа је била на страни Сврљижана који су у крајњем скору славили са 5:4.

У другом полуфиналном мечу, јуче у Житковцу, снаге су одмерили ОФК Напредак 1929 из Алексинца и Рудар 2016 са Алексиначког Рудника. „Рудари“ су тријумфовали са 3:2 и пласирали се у финале. Јунак утакмице је Остоја Лазић који је постигао хет-трик, док је два гола за Напредак дао Филип Нешић.
Дакле, у финалу Купа Фудбалског савеза општине Алексинац састају се Сврљиг и Рудар 2016. Утакмица се игра у среду (14. јун) на Градском стадиону у Алексинцу са почетком у 17.30 сати.

СВРЉИГ – БУКОВИК 5:4 НП (0:0, 1:1)
Градски стадион, Ал. Рудник. Гледалаца: 50. Судија: Слађан Марковић (Алексинац). Стрелци: 0:1 Прокић у 81, 1:1 Недељковић у 90. минуту. Жути картони: Д. Петровић, Николић, Недељковић, В. Петровић, Чудић (Сврљиг), Здравковић, Ђокић (Буковик).

СВРЉИГ: Чудић, Михајловић, Миливојевић, Недељковић, Стојановић, Николић, В. Петровић, Раденковић, Илијић, Д. Петровић, Жикић.

БУКОВИК: Радојковић, Тасковић, Коцић, Илић, Стошић, Ђокић, Прокић, Николић, Стојковић, Ивановић, Здравковић.

ОФК НАПРЕДАК 1929 – РУДАР 2016 2:3 (1:1)
Стадион Мораве, Житковац. Гледалаца: око 400. Судија: Вељко Марковић (Сврљиг). Стрелци: 0:1 О. Лазић у 26, 1:1 Нешић у 41, 1:2 О. Лазић у 70, 1:3 О. Лазић у 84, 2:3 Нешић у 90. минуту. Жутикартони: Јовановић, М. Земљак, Ивановић, Петровић, А. Ристић, Ђурић, Димитријевић, Милановић (Рудар 2016). Црвени картони: Вучић (Рудар) у 40, Николић (Рудар) у 81. минуту.

ОФК НАПРЕДАК 1929: Петковић, Ђошев(од 46. Николић), Нешић, Ракић, Спасић, Станковић, С. Лазић, Ђорђевић, Стојановић, Гојковић, У. Лазић.

РУДАР 2016: А. Ристић, Ивановић, Дурмишевић, Ђурић, Јовановић (од 60. А. Ђорђевић), Милетић, М. Земљак (од 87. Милановић), О. Лазић (од 85. Димитријевић), Стојанов, П. Ђорђевић, Петровић.