Финале Купа ФСО у среду

После јучерашње полуфиналне утакмице у Алексинцу, знају се финалисти Купа Фудбалског савеза општине.

ОФК Напредак 1929 је на Градском стадиону, после боље игре у другом полувремену, са 9:2 савладао Јастребац из Тешице. Хет-триком се истакао млади Михајло Андрејевић који је за 32 минута игре постигао три гола.

Други финалиста је Рудар 2016 са Алексиначког Рудника који је у среду у Бобовишту са 6:1 победио Јединство. Двоструки стрелац је био Остоја Лазић, а по једанпут су мрежу затресли Ђокић, Стевановић, Милосављевић и Николић.

Финале Купа Фудбалског савеза општине игра се у среду, 17. априла, на Градском стадиону у Алексинцу. Већ по традицији, победнику ће бити додељен пехар, играчи победничке екипе добиће златне медаље, а чланови екипе која буде поражена биће награђени сребрним медаљама. Награде су припремљене и за најбољег играча и најбољег голмана, као и за екипу која се истакне у фер-плеју.

ЈЕДИНСТВО – РУДАР 2016 1:6 (0:3)

Игралиште у Бобовишту. Судија: Иван Јовановић (Алексинац). Стрелци: 0:1 Ђокић у 29, 0:2 Лазић у 37, 0:3 Лазић у 45+1, 0:4 Стевановић у 53, 0:5 Милосављевић у 71, 1:5 Стефановић у 75, 1:6 Николић у 80. минуту.

ЈЕДИНСТВО: Адамов (од 55. У. Милетић), Ђ. Ђорђевић, Миљковић (од 57. Стојадиновић), Д. Ђорђевић (од 46. И. Брзаковић), М. Карчић, Зоркић (од 46. Љубеновић), Драгићевић (од 46. Ф. Карчић), Стефановић, Ранђеловић, С. Милошевић, В. Милошевић.

РУДАР 2016: Алекса Ристић (од 61. Младеновић), М. Земљак, Нешић, Арсић, Стевановић, Ђокић, Поповић, Лазић (од 60. Милосављевић), Николић, Гојковић (од 46. Ђурић), Пејковић (од 23. Ивановић).

ОФК НАПРЕДАК 1929 – ЈАСТРЕБАЦ 9:2 (2:1)

Градски стадион, Алексинац. Гледалаца: 100. Судија: Стефан Милићевић (Моравац). Стрелци: 0:1 Д. Ценић у 8, 1:1 Милуновић у 16, 2:1 Душанић у 45, 2:2 Д. Ценић у 50, 3:2 Милуновић у 52, 4:2 Андрејевић у 59, 5:2 Андрејевић у 64, 6:2 Паприца у 76, 7:2 Гогић у 81, 8:2 Андрејевић у 84, 9:2 Тасић у 88. минуту. Жути картон: Филиповић (Јастребац).

ОФК НАПРЕДАК 1929: Михајловић, Ђокић, Стојановић, Јовановић (од 58. Андрејевић), Душанић, Тасић, Милуновић (од 61. Гогић), Паприца, Н. Цандер, Смиљковић (од 67. Живановић), Стоиљковић (од 67. Вељковић).

ЈАСТРЕБАЦ: Ј. Стојановић, Лукић (од 73. Врбић), А. Динчић, Пантовић, Филиповић, Д. Ценић, Илић, Ђорђевић, У. Ценић, В. Динчић, Крстић.

Насловна фотографија: Милан Јовановић