Egal pa poraz

Na parketu ovdašnje Hale sportova, u utakmici prvog kola Prve lige – Istok, rukometašice ŽRK Aleksinac poražene su od ekipe Mladosti iz Kuršumlije.

U prvom delu i tokom većeg dela drugog poluvremena ekipe su bile izjednačene. Na poluvremenu je bilo nerešeno 9:9. Rezultatska ravnoteža je trajala do 53. minuta kada je bilo egal 16:16, a onda su gošće dodale gas i na kraju slavile sa tri gola razlike – 18:21.

− Možemo biti zadovoljni igrom, ali ne i krajnjim rezultatom. Naše mlade rukometašice su više puta bile u vođstvu, međutim u finišu su poklekle. Sve u svemu, može se reći da su pružile dostojan otpor gošćama koje su znatno iskusnija i uigranija ekipa − kazao je za naš portal predsednik ŽRK Aleksinac, Dejan Pavlović.

U drugom kolu rukometašice ŽRK Aleksinac putuju u Lebane na meč protiv Radana.

ALEKSINAC – MLADOST 18:21 (9:9)

Hala sportova, Aleksinac. Sudije: Vuk Stojiljković (Leskovac), Marko Veljković (Niška Banja). Sedmerci: Aleksinac 2 (2), Mladost 0. Isključenja: Aleksinac 2, Mladost 6 minuta.

ALEKSINAC: Bogdanović, Trojanović 2, Pavlović 3, Branković 1, Pešić Đokić, Miladinović, Antanasković, Stevanović 2, Đorđević, Milojković 2, Miletić, Stefanović, Mladenović 4, Mijalković 1, Đorđević 2, Grujić 1.

MLADOST: Dimitrijević, V. Ilić, K. Ilić, Lazić 1, Đorđević 6, Z. Šejić 6, Milošević 3, Maksimović, A. Šejić 5, Todorović.

Naslovna fotografija: ekipa ŽRK Aleksinac (arh.snimak)