Егал па пораз

На паркету овдашње Хале спортова, у утакмици првог кола Прве лиге – Исток, рукометашице ЖРК Алексинац поражене су од екипе Младости из Куршумлије.

У првом делу и током већег дела другог полувремена екипе су биле изједначене. На полувремену је било нерешено 9:9. Резултатска равнотежа је трајала до 53. минута када је било егал 16:16, а онда су гошће додале гас и на крају славиле са три гола разлике – 18:21.

− Можемо бити задовољни игром, али не и крајњим резултатом. Наше младе рукометашице су више пута биле у вођству, међутим у финишу су поклекле. Све у свему, може се рећи да су пружиле достојан отпор гошћама које су знатно искуснија и уигранија екипа − казао је за наш портал председник ЖРК Алексинац, Дејан Павловић.

У другом колу рукометашице ЖРК Алексинац путују у Лебане на меч против Радана.

АЛЕКСИНАЦ – МЛАДОСТ 18:21 (9:9)

Хала спортова, Алексинац. Судије: Вук Стојиљковић (Лесковац), Марко Вељковић (Нишка Бања). Седмерци: Алексинац 2 (2), Младост 0. Искључења: Алексинац 2, Младост 6 минута.

АЛЕКСИНАЦ: Богдановић, Тројановић 2, Павловић 3, Бранковић 1, Пешић Ђокић, Миладиновић, Антанасковић, Стевановић 2, Ђорђевић, Милојковић 2, Милетић, Стефановић, Младеновић 4, Мијалковић 1, Ђорђевић 2, Грујић 1.

МЛАДОСТ: Димитријевић, В. Илић, К. Илић, Лазић 1, Ђорђевић 6, З. Шејић 6, Милошевић 3, Максимовић, А. Шејић 5, Тодоровић.

Насловна фотографија: екипа ЖРК Алексинац (арх.снимак)