Dva boda odoše u Zaječar

Košarkaši Jastreba poraženi su u Aleksincu  u devetom kolu Regionalne lige – Istok. Gosti iz Zaječara, ekipa Bin, slavili su sa 10 poena razlike –64:74, po četvrtinama 7:17, 30:15, 9:25 i 18:17.

− Nikada nije prijatno kada izgubite pred svojom publikom. Ali moram da kažem da je ekipa iz Zaječara više nego pristojan tim sa ozbiljnim budžetom, i da sa razlogom ciljaju jedno od prva dva mesta koja i vode u viši rang − kaže za naš portal predsednik aleksinačkog kluba, Marko Habe, komentarišući ovaj meč. − Odigrali smo jednu savršenu četvrtinu u kojoj smo postigli trideset poena, međutim u preostale tri deonice napad nije bio dovoljno kvalitetan da bi se pobedila jedna ovakva ekipa. Utakmica je svakako bila zanimljiva, ekipe su se smenjivale u vođstvu, bilo je lepih poteza sa obe strane. Viđena je dobra borba ali u granicama fer-pleja, a osvrnuo bih se i na odlično suđenje arbitara iz Niša. Mi smo ovom utakmicom okončali polusezonu i nalazimo se na sredini tabele sa podjednakim brojem poraza i pobeda. Rezultatom i atmosferom u ekipi smo zadovoljni, pa sa nestrpljenjem očekujemo nastavak takmičenja − ističe Habe.

Prvi deo takmičenja Jastreb je završio na petom mestu sa 12 bodova, koliko ima i Trijumf  na četvrtoj poziciji. Prvi kroz cilj prošao je Radan iz Lebana sa 16 bodova.

Sledi uobičajena pauza zbog božićnih i novogodišnjih praznika, a drugi deo šampionata startovaće 29. januara naredne godine.

JASTREB: Mikić 4, Todorović 6, Nedeljković 11, Vasić 5, Habe 3, Bogićević 3, Stevanović 12, Dekić, Jeremić 4, Damjanić, Anđelković 13.