Два бода одоше у Зајечар

Кошаркаши Јастреба поражени су у Алексинцу  у деветом колу Регионалне лиге – Исток. Гости из Зајечара, екипа Бин, славили су са 10 поена разлике –64:74, по четвртинама 7:17, 30:15, 9:25 и 18:17.

− Никада није пријатно када изгубите пред својом публиком. Али морам да кажем да је екипа из Зајечара више него пристојан тим са озбиљним буџетом, и да са разлогом циљају једно од прва два места која и воде у виши ранг − каже за наш портал председник алексиначког клуба, Марко Хабе, коментаришући овај меч. − Одиграли смо једну савршену четвртину у којој смо постигли тридесет поена, међутим у преостале три деонице напад није био довољно квалитетан да би се победила једна оваква екипа. Утакмица је свакако била занимљива, екипе су се смењивале у вођству, било је лепих потеза са обе стране. Виђена је добра борба али у границама фер-плеја, а осврнуо бих се и на одлично суђење арбитара из Ниша. Ми смо овом утакмицом окончали полусезону и налазимо се на средини табеле са подједнаким бројем пораза и победа. Резултатом и атмосфером у екипи смо задовољни, па са нестрпљењем очекујемо наставак такмичења − истиче Хабе.

Први део такмичења Јастреб је завршио на петом месту са 12 бодова, колико има и Тријумф  на четвртој позицији. Први кроз циљ прошао је Радан из Лебана са 16 бодова.

Следи уобичајена пауза због божићних и новогодишњих празника, а други део шампионата стартоваће 29. јануара наредне године.

ЈАСТРЕБ: Микић 4, Тодоровић 6, Недељковић 11, Васић 5, Хабе 3, Богићевић 3, Стевановић 12, Декић, Јеремић 4, Дамјанић, Анђелковић 13.