Други реми Напретка, Житковчани надмудрили „сестриће”

На пролећној премијери пред својим навијачима, фудбалери алексиначког ОФК Напретка 1929 играли су нерешено 1:1 против Младости из Батушинца. Гости су повели поготком Тодоровића из пенала у 22. минуту, а Алексинчани су поравнали резултат 64. минуту мајсторским поготком Немање Чабрића из слободог ударца са 25 метара. Ово је други реми ОФК Напретка у пролећном делу првенства.

ОФК Напредак 1929 Алексинац (архива)

Са гостовања у Пуковцу, житковачка Морава се вратила са целим пленом. Једини гол на утакмици постигао је капитен Слободан Јанковић у 20. минуту. Он је  из слободног ударца са око 20 метара упутио јак и прецизан шут и савладао голмана Митића. До краја утакмице „сестрићи” су буквално опседали гол Мораве, али су Житковчани успели да сачувају резултат и дођу до драгоцених бодова који ће им добро доћи у борби за опстанак.