Драматичан крај сезоне: Суботинчани освојили титулу захваљујући гол-разлици!

Ове године, првенство Општинске фудбалске лиге било је заиста интересантно и неизвесно до самог краја. Највећи ривали за титулу првака, Борац из Трњана и Моравица из Суботинца, смењивали су се на врху табеле са истим бројем бодова и чак истом гол-разликом.

Одлука о прваку пала је тек у последњем, 22. колу, које је одиграно минулог викенда. Меч одлуке одигран је на игралишту Шкриљац у Суботинцу, где је Моравица убедљиво савладала ОФК Слогу из Добрујевца са 6:1 и захваљујући бољој гол-разлици освојила титулу првака и пласман у виши ранг.

Борац је у Трњану требало да игра против Рутевца, који је, због неодигравања две утакмице, дисквалификован. Меч је регистрован службеним резултатом 3:0 (пар-форфе). Иако су Борац и Моравица завршили сезону са истим бројем бодова (51), Трњанци су остали без титуле због слабије гол-разлике.

У преостале три утакмице пало је чак 26 голова.

Највише погодака постигнуто је у Тешици, где су снаге одмерили Јастребац 2022 из Доњег Сухотна и Јединство из Бобовишта. Након интересантне игре и праве голеаде, меч је завршен резултатом 6:6.

У Горњем Љубешу, Црвена звезда је претрпела пораз од Младости 1955 из Моравца, која је славила са 3:4.

Гредетин је пред својим навијачима победио Краљево са 4:3, иако је Краљево играло са деветорицом играча, пруживши жесток отпор.

Слободан је био Ратар из Горње Пешчанице.

Дакле, прво место са 51 бодом и гол-разликом +58 (76:18) освојила је Моравица. Борац је на другој позицији, такође са 51 бодом и гол-разликом +56 (78:22). Јединство је на трећем месту са 46 бодова, док су Младост 1955 и Јастребац 2022 на четвртој и петој позицији са по 34 бода. Даље следе: 6. Гредетин 27, 7. ОФК Слога 23, 8. Црвена звезда 23, 9. Ратар 16, 10. Рутевац 5, 11. Краљево 5 бодова.

МОРАВИЦА – ОФК СЛОГА 6:1 (3:1)

Игралиште Шкриљац, Суботинац. Судија: Никола Бабић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Цветковић у 22, 1:1 Петровић у 29, 2:1 С. Милетић у 37, 3:1 С. Милетић у 43, 4:1 Цветковић у 51, 5:1 Стевановић у 56, 6:1 Илић у 59. минуту.

МОРАВИЦА: Голубовић, Ђорђевић, Н. Милетић (од 41. Милановић), Ж. Нешић (од 46. Нур), Стевановић, Ј. Нешић, С. Милетић, Илић, Јаћимовић, Цветковић, Новковић (од 46. Јовановић).

ОФК СЛОГА: Алексић, С. Матић (од 61. Димитријевић), Јовић (од 60. Миљковић), Вукић, Н. Петровић (од 61. Ивановић), Андрејевић, Радовановић, Живановић, Ф. Петровић (од 46. С. Петровић), Јоцић, У. Матић.

ЈАСТРЕБАЦ 2022 – ЈЕДИНСТВО 6:6 (2:3)

Игралиште крај Мораве, Тешица. Судија: Слађан Марковић (Алексинац). Стрелци: 0:1 Живковић у 9, 0:2 Живковић у 20, 1:2 Н. Ранђеловић у 21, 2:2 А. Грујић у 31, 2:3 Н. Ранђеловић у 36, 3:3 Ф. Ранђеловић у 56,3:4 Н. Ранђеловић у 62, 3:5 Н. Ранђеловић у 64, 4:5 Милић у 75, 5:5 А. Грујић у 75, 5:6 Н. Ранђеловић у 80, 6:6 Милић у 90+1. минуту.

ЈАСТРЕБАЦ 2022: Петровић, Динић, Тасић, Симић, Банковић (од 64. Милић), А. Грујић, Ф. Ранђеловић, С. Ранђеловић (од 86. Јанковић), В. Грујић, Маринковић,  Милош Здравковић.

ЈЕДИНСТВО: Адамов, Ф. Карчић (од 35. Драгићевић), Миљковић, Л. Живковић, М. Живковић, М. Карчић (од 60. И. Брзаковић), Трифуновић, С. Милошевић, Н. Ранђеловић, Зоркић, В. Милошевић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – МЛАДОСТ 1955 3:4 (2:1)

Игралиште Црвене звезде, Горњи Љубеш. Судија:Василије Алексић. Стрелци: 1:0 Ненад Милојевић у 24, 1:1 Станојковић у 32, 2:1 Ненад Милојевић у 39, 3:1 Ненад Милојевић (из пенала) у 69, 3:2 Дидић у 77, 3:3 Смиљковић у 79, 3:4 Смиљковић у 90. минуту. Жути картон: Костић (Младост 1955). Црвени картон: Трифуновић (Младост 1955) у 90+4. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: С. Тодоровић, Живић, Тасић, Степановић, Никола Милојевић, Бранковић, М. Тодоровић, Маринковић, Ненад Милојевић, Живадиновић.

МЛАДОСТ 1955: Миладиновић, Иванишевић (од 48. Смиљковић), С. Ђорђевић, Костић, Н. Ђорђевић, Дидић, Станојковић, Обрадовић, Трифуновић, Арсић, Петровић (од 49. Сентић).

ГРЕДЕТИН – КРАЉЕВО 4:3 (3:1)

Игралиште Мали Чаир, Гредетин. Судија: Филип Цветковић. Стрелци: 1:0 И. Тодоровић у 15, 2:0 Милановић у 20, 3:0 Николић у 30, 3:1 Станковић у 35, 3:2 Станковић у 50, 4:2 И. Тодоровић у 60, 4:3 Крстић у 65. минуту.

ГРЕДЕТИН: Стевановић, Станковић, Поповић, Николић, Милановић, Лазић, И. Тодоровић, М. Тодоровић, Божић, Петровић, Гочанин.

КРАЉЕВО: Дилкић, Микић, Маринковић, Павловић, Станковић, Стаменковић, Рушити, Крстић, Димитријевић.

Насловна фотографија – илустрација (фото: Михајло Илић)