Derbi u Žitkovcu opravdao očekivanja, Aleksinčani izjednačili pa stali

Derbi susret 24. kola Zone Centar odigran je na prepunom stadionu u Žitkovcu, gde su megdan podeli drugoplasirana Morava i OFK Sinđelić koji je već osvojio šampionsku titulu i plasirao se u Srpsku ligu.

Nišlije su imale inicijativu od samog starta, bilo je nekoliko prilika, ali je golman Žitkovčana Aleksa Ristić pravovremenim intervencijama sačuvao mrežu. I igrači Morave Mihajlo Cvetković i Velinov imali su šanse, međutim nisu ih iskoristili. Jedan start u kaznenom prostoru domaćeg tima sudija je okarakterisao kao jedanaesterac i tako je Sinđelić došao do prednosti. Pre toga, Nišlije su pogodile stativu.

Na početku drugog dela šansu je propustio najpre Velinov, a onda i Bogdanović. Žitkovčani su svom snagom krenuli u nameri da poravnaju rezultat. Međutim, iz jedne kontre gosti su povisili na 0:2, iako su pre toga domaći igrači reklamirali ofsajd. U finišu utakmice, deset minuta pre kraja, u igru je ušao Nikola Kostić, a onda su Nišlije greškom pogodile sopstvenu mrežu. Fudbaleri Morave su dodali gas i pokušali da stignu do egala, međutim Sinđelić je ipak sačuvao prednost i osvojio ceo plen – 1:2.

FK Morava Žitkovac

Na gostovanju u Svrljigu, fudbaleri OFK Napretka 1929 poraženi su sa 4:2.

Svrljižani su poveli golom iz penala u 15. minutu, a onda su u 24. minutu duplirali prednost. Smanjio je Lovrenčić u 41. minutu, da bi Nešić u 57. minutu Aleksinčane doveo do egala. U finišu utakmice Svrljižani su postigli još dva gola i zabeležili pobedu.