Дерби у Житковцу оправдао очекивања, Алексинчани изједначили па стали

Дерби сусрет 24. кола Зоне Центар одигран је на препуном стадиону у Житковцу, где су мегдан подели другопласирана Морава и ОФК Синђелић који је већ освојио шампионску титулу и пласирао се у Српску лигу.

Нишлије су имале иницијативу од самог старта, било је неколико прилика, али је голман Житковчана Алекса Ристић правовременим интервенцијама сачувао мрежу. И играчи Мораве Михајло Цветковић и Велинов имали су шансе, међутим нису их искористили. Један старт у казненом простору домаћег тима судија је окарактерисао као једанаестерац и тако је Синђелић дошао до предности. Пре тога, Нишлије су погодиле стативу.

На почетку другог дела шансу је пропустио најпре Велинов, а онда и Богдановић. Житковчани су свом снагом кренули у намери да поравнају резултат. Међутим, из једне контре гости су повисили на 0:2, иако су пре тога домаћи играчи рекламирали офсајд. У финишу утакмице, десет минута пре краја, у игру је ушао Никола Костић, а онда су Нишлије грешком погодиле сопствену мрежу. Фудбалери Мораве су додали гас и покушали да стигну до егала, међутим Синђелић је ипак сачувао предност и освојио цео плен – 1:2.

ФК Морава Житковац

На гостовању у Сврљигу, фудбалери ОФК Напретка 1929 поражени су са 4:2.

Сврљижани су повели голом из пенала у 15. минуту, а онда су у 24. минуту дуплирали предност. Смањио је Ловренчић у 41. минуту, да би Нешић у 57. минуту Алексинчане довео до егала. У финишу утакмице Сврљижани су постигли још два гола и забележили победу.