Derbi Tešičana i Palilule na ravne časti (FOTO+VIDEO)

U Okružnoj fudbalskoj ligi minulog vikenda odigrani su mečevi 11. kola.

Na igralištu Jastrepca u Tešici odigran je lokalni derbi između Jastrepca i Palilule iz Aleksinca. Aleksinčani su tri puta bili u vođstvu, ali su uporni Tešičani isto toliko puta uspeli da poravnaju rezultat. Na kraju možda i najpravičniji ishod – 3:3.

Naš treći predstavnik u ovom rangu, Polet iz Radevca, poražen je kao domaćin od Toplice iz Šarlinca sa 0:4. U 46. minutu pri rezultatu 0:2, Radevčani su imali priliku da smanje rezultat sa bele tačke, ali je Milan Jovanović šutirao preko gola (video).

Svrljig: Svrljig – Naisus (Rožina) 2:0,
Kočane: Radnički – Zemljoradnik (Balajinac) 1:0,
Čapljinac: Radnički – Borac (Azbresnica) 2:0,
Taskovići: Taskovići – Baličevac 8:2, i
Rusna: Pobeda – Moravac (Čečina) 2:0.

Slobodan je bio Rad iz Merošine.

Posle 11. kola, na čelu tabele je i dalje Svrljig sada sa 26 bodova. Od aleksinačkih klubova, najbolji plasman beleži Palilula koja je na devetom mestu sa 14 bodova, Jastrebac i dalje zauzima pretposlednje, 14. mesto sa sedam bodova, dok je Polet na dnu tabele sa jednim bodom.

Fotografije: Milan Jovanović, Nikola Mitić

JASTREBAC – PALILULA 3:3 (1:1)

Igralište Jastrepca u Tešici. Gledalaca: 30. Sudija: Stefan Milošević (Niš). Strelci: 0:1 N. Radojković u 26, 1:1 D. Cenić u 45, 1:2 Denić u 50, 2:2 D. Stanković u 60, 2:3 N. Radojković u 72, 3:3 Ilić u 86. minutu. Žuti kartoni: Filipović, N. Cenić (Jastrebac), R. Janković (Palilula).

fkjastrebactesicaJASTREBAC: U. Cenić, Simonović, Stanojević, N. Cenić, A. Dinčić, Ilić, Filipović, D. Stanković, V. Dinčić, D. Cenić, A. Stanković.

FK Jastrebac Tešica (foto iz arhive)

PALILULA: Stojadinović, D. Milanović, Lukić, U. Milanović, Marinković, R. Janković, L. Janković, D. Radojković, Rajković, N. Radojković, Denić.

FK Palulula Aleksinac

POLET – TOPLICA 0:4 (0:2)

Igralište Mali Čair u Gredetinu. Gledalaca: 40. Sudija: Dobrivoje Nešić (Malošište). Strelci: 0:1 Nikolić u 6, 0:2 Stanković u 40, 0:3 LJ. Nikolić u 53, 0:4 Z. Dimitrijević u 80. minutu. Žuti kartoni: Mihajlović, Đekić (Polet), Kocić (Toplica).

FK PoletPOLET: Nedeljković, M. Rakić, Stojković, Miljković, Nikolić, B. Rakić (od 60. M. Dimitrijević), Nikola Mihajlović (od 68. Šotić), M. Jovanović, Marinković (od 46. Đekić), Đorđević (od 46. Nenad Mihajlović), S. Petrović.

TOPLICA: Mitić, Kocić, Aleksić, Ćerimović, LJ. Nikolić, Milanović, Z. Dimitrijević, D. Nikolić, Stanković, Usainović, Gavazović.