Дерби Тешичана и Палилуле на равне части (ФОТО+ВИДЕО)

У Окружној фудбалској лиги минулог викенда одиграни су мечеви 11. кола.

На игралишту Јастрепца у Тешици одигран је локални дерби између Јастрепца и Палилуле из Алексинца. Алексинчани су три пута били у вођству, али су упорни Тешичани исто толико пута успели да поравнају резултат. На крају можда и најправичнији исход – 3:3.

Наш трећи представник у овом рангу, Полет из Радевца, поражен је као домаћин од Топлице из Шарлинца са 0:4. У 46. минуту при резултату 0:2, Радевчани су имали прилику да смање резултат са беле тачке, али је Милан Јовановић шутирао преко гола (видео).

Сврљиг: Сврљиг – Наисус (Рожина) 2:0,
Кочане: Раднички – Земљорадник (Балајинац) 1:0,
Чапљинац: Раднички – Борац (Азбресница) 2:0,
Тасковићи: Тасковићи – Баличевац 8:2, и
Русна: Победа – Моравац (Чечина) 2:0.

Слободан је био Рад из Мерошине.

После 11. кола, на челу табеле је и даље Сврљиг сада са 26 бодова. Од алексиначких клубова, најбољи пласман бележи Палилула која је на деветом месту са 14 бодова, Јастребац и даље заузима претпоследње, 14. место са седам бодова, док је Полет на дну табеле са једним бодом.

Фотографије: Милан Јовановић, Никола Митић

ЈАСТРЕБАЦ – ПАЛИЛУЛА 3:3 (1:1)

Игралиште Јастрепца у Тешици. Гледалаца: 30. Судија: Стефан Милошевић (Ниш). Стрелци: 0:1 Н. Радојковић у 26, 1:1 Д. Ценић у 45, 1:2 Денић у 50, 2:2 Д. Станковић у 60, 2:3 Н. Радојковић у 72, 3:3 Илић у 86. минуту. Жути картони: Филиповић, Н. Ценић (Јастребац), Р. Јанковић (Палилула).

fkjastrebactesicaЈАСТРЕБАЦ: У. Ценић, Симоновић, Станојевић, Н. Ценић, А. Динчић, Илић, Филиповић, Д. Станковић, В. Динчић, Д. Ценић, А. Станковић.

ФК Јастребац Тешица (фото из архиве)

ПАЛИЛУЛА: Стојадиновић, Д. Милановић, Лукић, У. Милановић, Маринковић, Р. Јанковић, Л. Јанковић, Д. Радојковић, Рајковић, Н. Радојковић, Денић.

ФК Палулула Алексинац

ПОЛЕТ – ТОПЛИЦА 0:4 (0:2)

Игралиште Мали Чаир у Гредетину. Гледалаца: 40. Судија: Добривоје Нешић (Малошиште). Стрелци: 0:1 Николић у 6, 0:2 Станковић у 40, 0:3 Љ. Николић у 53, 0:4 З. Димитријевић у 80. минуту. Жути картони: Михајловић, Ђекић (Полет), Коцић (Топлица).

FK PoletПОЛЕТ: Недељковић, М. Ракић, Стојковић, Миљковић, Николић, Б. Ракић (од 60. М. Димитријевић), Никола Михајловић (од 68. Шотић), М. Јовановић, Маринковић (од 46. Ђекић), Ђорђевић (од 46. Ненад Михајловић), С. Петровић.

ТОПЛИЦА: Митић, Коцић, Алексић, Ћеримовић, Љ. Николић, Милановић, З. Димитријевић, Д. Николић, Станковић, Усаиновић, Гавазовић.