Čudić i Đurić brži od pištaljke

Futsaleri Kluba malog fudbala „Aleksinac 2015”, u okviru 21. kola Treće lige – Istok,  pobedili su sinoć na svom parketu ekipu niškog Akademca sa 9:6. Gosti su prvi deo utakmice rešili u svoju korist sa 3:2.  U  nastavku Aleksinčani su uspeli da načine preokret i u poslednjem minutu utakmice, golovima Čudića i Đurića,  osvoje tri važna boda.  Nepun minut pre samog  kraja  gosti su imali priliku da stignu do egala, ali je nisu iskoristili.

Sve u svemu,  meč je bio čvrst, borben i pun neizvesnosti.

Posle ovog kola „Aleksinac 2015” je na devetom mestu sa 22 boda, a u narednom kolu igra u Nišu protiv lidera prvenstva, Gvozdenog puka.

ALEKSINAC – AKADEMAC 9:6 (2:3)

Hala sportova, Aleksinac. Sudije: Željko Stoilkov (Aleksinac), Nemanja Marković (Sokobanja). Strelci: 0:1 Živković u13, 1:1 Ristić u 15, 1:2 Stanković u 16, 2:2  Jezdić u 18, 2:3 Stanković u 18, 3:3 Ristić u 22, 4:3 Jezdić u 25, 5:3 Ristić u 25, 5:4 Đorđević u 25, 6:4 Jezdić u 26, 7:4 Jezdić u 30, 7:5 Čupujerović u 38, 7:6 Stanković u 39, 8:6 Čudić i 40, 9:6 Đurić u 40. minutu.  Žuti kartoni: Petković (Aleksinac), Marinković (Akademac). Crveni kartoni: Zeka (Aleksinac), Babić (Akademac) u 24. minutu.

ALEKSINAC: PETKOVIĆ, RISTIĆ, JEZDIĆ, ĐURIĆ, ČUDIĆ, Zeka.

AKADEMAC: MARINKOVIĆ, BABIĆ, ŽIVKOVIĆ, ČUMPUJEROVIĆ, STANKOVIĆ, Đorđević.

Fotografije iz arhive, autor: Dino Denkić.