Čudesni Miloš ili šta se sve može za 90 minuta (VIDEO)

U drugom kolu Okružne lige ceo plen osvojili su Kormanci i Tešičani, dok su remi izborili OFK Rutevac i Rudar Alpos.

U Kormanu Sloga je sa 5:2 (2:0) savladala podmlađeni sastav Palilule iz Aleksinca. Po dva gola za Kormance postigli su Dragan Stanimirović i Stefan Zlatanović, a jedan Ivan Prokić, dok su strelci za goste bili Petar Spasić i Milan Ljubenović.

FK Sloga Korman

U Tešici, povratnik u društvo okružnih ligaša, Jastrebac, uknjižio je prva tri boda u novom prvenstvu – Tešičani su sa 3:2 pobedili ekipu Borca iz Azbresnice.

Četiri gola i sva četiri u prvom poluvremenu postignuta su na utakmici OFK RutevacTaskovići, dva u mreži Rutevčana i isto toliko u mreži gostiju iz Taskovića (2:2). Rutevčani su poveli golom Denića u 15. minutu, a na 2:0 povisio je Rajković osam minuta kasnije. Međutim, uporni gosti se nisu pomirili sa ovakvim rezultatom. Golom Miloševića u 35. minutu smanjili su na 2:1, da bi minut pre kraja prvog poluvremena Blagojević poravnao rezultat. U 37. minutu sudija Danijel Dimitrijević pokazao je crveni karton treneru gostiju Siniši Parezanoviću zbog upućivanja pogrdnih reči prvom pomoćnom sudiji.

Na gostovanju u Svrljigu, u interesantnoj, dinamičnoj i vrlo neizvesnoj utakmici, fudbaleri Rudar Alposa izborili su bod. Prvo poluvreme Svrljižani su rešili u svoju korist, jer su stigli do prednosti od 2:0. Međutim, i pored toga „rudari” nisu istakli belu zastavu. U 64. minutu kapiten Aleksandar Zemljak smanjio je na 2:1. Četiri minuta kasnije Miloš Stanković je iz kornera pogodio cilj i poravnao rezultat, da bi potom u 82. minutu, pogotkom sa bele tačke, doveo svoj tim u vođstvo.

Pre toga, u 79. minutu sudija Milan Jovanović pokazao je crveni karton golmanu „rudara” Danilu Mladenoviću, zbog oštrog starta van svog kaznenog prostora. Četiri minuta pre kraja, sudija Jovanović još jedanput je pokazao na belu tačku, ovoga puta u korist domaćina. Siguran sa 11 metara bio je Ilijić.
Dakle, Svrljig – Rudar Alpos 3:3.

Junak utakmice je čudesni Miloš Stanković, fudbaler neospornog taleta i ogromne energije. Za 90 minuta postigao je pogodak direktno iz kornera, zatim je dao još jedan gol iz jedanaesterca, ali sada kao golman, jer je od 79. minuta je zamenio golmana Mladenovića koji je dobio crveni karton. Doduše, kao golman je i primio gol sa 11 metara.

U ostalim utakmicama postignuti su sledeći rezultati:

Batušinac: Mladost – Radnički (Kočane) 3:1,
Rasovača: Rasovača – Doljevac 0:3,
Rusna: Pobeda – Radnički (Čapljinac) 2:1,
Donji Dušnik: Elid – Moravac (Čečina) 1:2, i
Zaplanjska Toponica: Moravac – Baličevac 0:1.

U prva dva kola Okružne lige po dve pobede zabeležile su tri ekipe: Doljevac, Pobeda iz Rusne i Baličevac.

OFK RUTEVAC – TASKOVIĆI 2:2

OFK Rutevac

Gradski stadion u Aleksincu. Sudija: Danijel Dimitrijević (Aleksinac). Strelci: 1:0 Denić u 15, 2:0 Rajković u 23, 2:1 Milošević u 35, 2:2 Blagojević u 44. minutu.

OFK RUTEVAC: Petrović, Stanković, Đorđević, Lazarević (od 75. D. Blagojević), Slavnić, Brzaković, Ilić, Lovrenčić, Arsić, Rajković, Denić.

TASKOVIĆI: Z. Ristić, Stojanović, Grozdanović, J. Stanković, M. Ristić, Nikolić, Milošević (od 67. Nikolić), Grujović (od 42. Stamenković), N. Stanković, Blagojević, Milošević.

SVRLJIG – RUDAR ALPOS 3:3

RudarAlpos
FK Rudar Alpos

Sportski centar Pastirište u Svrljigu. Sudija: Milan Jovanović (Radevac). Strelci: 1:0 Milosavljević u 27, 2:0 Marinković u 44, 2:1 Zemljak u 64, 2:2 Stanković u 68, 2:3 Stanković u 82 (iz jedanaesterca), 3:3 Ilijić u 86. (iz jedanaesterca). Žuti kartoni: Stevanović, Petrovć (Svrljig), Đorđević, Stojanović (Rudar Alpos). Crveni karton: Mladenovć (Rudar Alpos) u 79. minutu.

SVRLJIG: Stojanović, Mihajlović, Stevanović (od 46. Doknić), Mijajlović (od 5. Prvulović), Bojić, Vučković, Petrović, Marinković (od 77. Gavrić), Milosavljević, Ilijić, Stanković.

RUDAR ALPOS: Mladenović, Nikolić, P. Đorđević (od 46. Jovanović), Radonjić (od 30. Jevremović), Stojanović, Stojimenović, Golubović (od 90. A. Đorđević), Gojković, Stanković, Zemljak, Stojanov.

Fotografije/video: Marko Marinković, Milan Milojević i Dragan Milošević.