Четири гола Милоша Станковића!

У дербију трећег кола Треће футсал лиге – Исток, екипа Клуба малог фудбала „Алексинац 2015” синоћ је у овдашњој Хали спортова играла нерешено 4:4 против „Беле цркве” из Куршумлије.

Гости су стартовали силовито и за само седам минута (од 7. до 14.) стигли до вођства од 0:3! После почетног шока, Алексинчани су колико-толико успели да консолидују своје редове, па је Милош Станковић у 16. минуту смањио на 1:3. До краја првог дела било је још неколико прилика али се мреже нису затресле.

Stanković
Милош Станковић

У другом делу – друга прича. На самом старту бриљантни Милош Станковић постиже два гола у размаку од само 45 секунди и доводи свој тим до егала– 3:3! На крилима егзалтиране публике, Алексинчани непрекидно атакују на гол гостију, али лопта једноставно неће у мрежу, између осталог, захваљујући и бравурозним интервенцијама голмана гостију Миљковићa. У 33. минуту тотални обрт – Милош Станковић постиже свој четврти гол. Међутим, радост је кратко трајала јер је три минута касније Мијајловић поставио коначан резултат – 4:4.

‒ Дерби је у потпуности оправдао очекивања. Великим залагањем, посебно у другом полувремену, наши момци су заслужили сва три бода, али и ремијем не можемо бити незадовољни, рекао је после утакмице председник КМФ ′Алексинац 2015′ ‒ Леонардо Матић.

После овог кола, Алексинчани су на четвртом месту са пет бодова, а у наредном колу у петак (9. новембар) путују у Мајданпек, на меч против Минерса.

КМФ „Алексинац 2015” – КМФ „Беле цркве” (Куршумлија) 4:4 (1:3)

Хала спортова Алексинац. Гледалаца: око 150. Судије: Милош Радић, Милош Грујић (обојица из Ниша). Стрелци: 0:1 Ракић у 7, 0:2 Здравковић у 11, 0:3 Мијајловић у 14, 1:3 Станковић у16, 2:3 Станковић у 21, 3:3 Станковић у 21, 4:3 Станковић у 33, 4:4 Мијајловић у 36. минуту. Жути картон: Милошевић (Беле цркве).
„АЛЕКСИНАЦ 2015”: МИТИЋ, СТОИМЕНОВИЋ, ЂУРИЋ, КОСТИЋ, ЛОВРЕНЧИЋ, Петковић, Станковић, Лазић, Зека, Чудић, Ристић, Радић.
„БЕЛЕ ЦРКВЕ ”: МИЉКОВИЋ, ЗДРАВКОВИЋ, МАРКОВИЋ, МИЈАЈЛОВИЋ, РАДОСАВЉЕВИЋ, Ракић, Милошевић, Симић.