Brđanka i Doktori – bez respekta prema liderima

Futsaleri Kluba malog fudbala Doktori fudbala iz Donjeg Adrovca poraženi su u Aleksincu od lidera Regionalne lige – Jug, Pčinje iz Trgovišta, rezultatom 5:7.

Do 26. minuta Doktori su parirali lideru, a onda su gosti za tri minuta postigli tri gola. U 31. minutu Slavko Đorđević je smanjio na 3:5. Opet su na scenu stupili gosti i golovima Ristića i Dodića uvećali prednost. Minut pre kraja, Nedeljković je greškom pogodio sopstvenu mrežu, da bi zatim Dabarčić postavio konačan rezultat.

Doktori fudbala su na trećem mestu sa 16 bodova, a u sledećem kolu gostuju ekipi Prokuplja.

***

I ekipa aleksinačke Brđanke, u okviru 15. kola Treće lige – Istok, kao gost podelila je megdan sa liderom prvenstva, Jagodinom.

Hrabrom i ofanzivnom igrom, bez imalo respekta, Aleksinčani su u potpunosti iznenadili lidera i prvi deo utakmice rešili u svoju sa 3:5.

Međutim, u drugom poluvremenu Jagodinci su za dva minuta uspeli da dođu do egala, a zatim i da preokrenu rezultat i zabeleže pobedu od 7:5.

Sa 14 bodova Brđanka zauzima osmo mesto.

DOKTORI FUDBALA – PČINJA 5:7 (1:1)

Hala sportova, Aleksinac. Sudije: Aleksandar Ranđelović, Predrag Hristov. Strelci: 0:1 Velinović u 5, 1:1 Živković u 19, 1:2 Ristić u 21, 2:2 S. Đorđević u 22, 2:3 Ristić u 26, 2:4 Smiljković u 26, 2:5 Davidović u 29, 3:5 S. Đorđević u 31, 3:6 Ristić u 32, 3:7 Dodić u 38, 4:7 Nedeljković (autogol), 5:7 Dabarčić u 39. minutu. Žuti kartoni: Paunović, Dodić (Pčinja).

DOKTORI FUDBALA: MITIĆ, S. ĐORĐEVIĆ, DABARČIĆ, ŽIVKOVIĆ, MATEJEV, D. Đorđević, Đokić, Golubović, Jovčić, I. Lovrenčić.

PČINJA: TOMIĆ, PAUNOVIĆ, VELINOVIĆ, DODIĆ, RISTIĆ, Popović, Smiljković, Milenković, Ivanović, Davidović, Nedeljković, Spasić.

JAGODINA – BRĐANKA 7:5 (3:5)

Hala sportova JASSA, Jagodina. Sudije: Miloš Grujić, Mladen Stojiljković. Strelci: 0:1 Gojković (6 m) u 9, 0:2 Pejković u 11, 0:3 Gojković u 12, 1:3 Anđelković u 13, 1:4 Lazić u 13, 2:4 Anđelković u 15, 2:5 Stojanović (10 m) u 18, 3:5 Arsić u 19, 4:5 Anđelković u 23, 5:5 Anđelković u 24, 6:5 Anđelković u 32, 7:5 Anđelković u 35. minutu.

JAGODINA: D. JOVANOVIĆ, VLAJKOVIĆ – TOMIĆ, ANĐELKOVIĆ, MITAKOVIĆ, B. JOVANOVIĆ, N. Vasić, S. Vasić, Trifunović, Milošević, Arsić, Janković, Miletić.

BRĐANKA: PETKOVIĆ, STOJANOVIĆ, STEVANOVIĆ, GOJKOVIĆ, LAZIĆ, Aleksić, Pejković.

Fotografije: Lična arhiva