Bolja igra i tesan poraz

I u drugom kolu Prve lige – Istok, rukometaši Rukometnog kluba Aleksinac igrali su na svom parketu, ovoga puta pošto su zamenili domaćinstvo sa svojim rivalom, Moravom iz Velike Plane.

Posle vrlo teške borbe i rezultatske klackalice, ekipa Aleksinca pretrpela je tesan poraz – 34:35. U prvom poluvremenu izabranici trenera Bojana Stefanovića Kuzeta imali su terensku inicijativu i punih 28 minuta održavali rezultatski distancu od nekoliko golova, da bi u samom finišu prvog dela dopustili Velikoplanjanima da na odmor odu sa golom prednosti.

Gosti su u nastavku stvorili prednost od nekoliko golova i tako je bilo sve do 47. minuta, kada su Aleksinčani uspeli da poravnaju rezultat. Međutim, Morava je brzo konsolidovala svoje redove i opet napravila razliku. U samom finišu utakmice Aleksinčani su se primakli na gol razlike, ali ipak nisu uspeli da izjednače rezultat.

− Što se same igre tiče, mislim da je bila dosta bolja u odnosu na prethodnu utakmicu. Ovaj meč krasila je izuzetna borbenost i želja za pobedom. U jednom trenutku imali smo prednost, ali nismo uspeli da je sačuvamo − kaže za naš portal trener RK Aleksinac, Bojan Stefanović Kuze.

Najviše golova za Aleksinac (12) postigao je Nemanja Ristić, dok se u ekipi gostiju sa 11 pogodaka istakao Vladimir Antić.

I narednu utakmicu aleksinački rukometaši će igrati pred svojim navijačima, a rival će im biti Žitorađa.

ALEKSINAC – MORAVA 34:35 (15:16)

Hala sportova, Aleksinac. Gledalaca: 100. Sudije: Luka Petrović, Jovan Cvetković (Niš). Sedmerci: Aleksinac: 6 (4), Morava 6 (5). Isključenja: Aleksinac 8, Morava 18 minuta.

ALEKSINAC: Nisić 4, Ristić 12, Veljović 4, Bojović 1, Veličkoić, Cako 8, Spasovski, Trivunac 1, Pejić, Jovanović, Milanović 3, Nedeljković, Stevanović, Ivanović, Pekas 1.

MORAVA: Miloš Bogdanović, Kostovski 2, Miloš Bogdanović, Palović. Ćevap, Tabaković, Skokić, Antić 11, Petrović, Lazović 4, Džokić 3, Tasić 4, Avramović 7, Džamić 4.

Fotografije: RK Aleksinac