Боља игра и тесан пораз

И у другом колу Прве лиге – Исток, рукометаши Рукометног клуба Алексинац играли су на свом паркету, овога пута пошто су заменили домаћинство са својим ривалом, Моравом из Велике Плане.

После врло тешке борбе и резултатске клацкалице, екипа Алексинца претрпела је тесан пораз – 34:35. У првом полувремену изабраници тренера Бојана Стефановића Кузета имали су теренску иницијативу и пуних 28 минута одржавали резултатски дистанцу од неколико голова, да би у самом финишу првог дела допустили Великоплањанима да на одмор оду са голом предности.

Гости су у наставку створили предност од неколико голова и тако је било све до 47. минута, када су Алексинчани успели да поравнају резултат. Meђутим, Морава је брзо консолидовала своје редове и опет направила разлику. У самом финишу утакмице Алексинчани су се примакли на гол разлике, али ипак нису успели да изједначе резултат.

− Што се саме игре тиче, мислим да је била доста боља у односу на претходну утакмицу. Овај меч красила је изузетна борбеност и жеља за победом. У једном тренутку имали смо предност, али нисмо успели да је сачувамо − каже за наш портал тренер РК Алексинац, Бојан Стефановић Кузе.

Највише голова за Алексинац (12) постигао је Немања Ристић, док се у екипи гостију са 11 погодака истакао Владимир Антић.

И наредну утакмицу алексиначки рукометаши ће играти пред својим навијачима, а ривал ће им бити Житорађа.

AЛЕКСИНАЦ – МОРАВА 34:35 (15:16)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 100. Судије: Лука Петровић, Јован Цветковић (Ниш). Седмерци: Алексинац: 6 (4), Морава 6 (5). Искључења: Алексинац 8, Морава 18 минута.

АЛЕКСИНАЦ: Нисић 4, Ристић 12, Вељовић 4, Бојовић 1, Величкоић, Цако 8, Спасовски, Тривунац 1, Пејић, Јовановић, Милановић 3, Недељковић, Стевановић, Ивановић, Пекас 1.

МОРАВА: Милош Богдановић, Костовски 2, Милош Богдановић, Паловић. Ћевап, Табаковић, Скокић, Антић 11, Петровић, Лазовић 4, Џокић 3, Тасић 4, Аврамовић 7, Џамић 4.

Фотографије: РК Алексинац