Aleksinčanke povele trku

Prva u seriji od dve utakmice finala plej-ofa za Super B ligu između rukometašica Aleksinca i Zaječara odigrana je sinoć u ovdašnjoj Hali sportova.Posle mnogo uzbuđenja, sa golom prednosti (21:20), slavile su izabranice trenera Marka Markovića i tako povele u seriji.

− Utakmica je, kao i svako finale, bila teška. Ovo je prvi poraz ekipe Zaječara u ovoj sezoni, pa samim tim dobija na težini. S obzirom da smo na poluvremenu imali 12:8, ostaje žal što nismo zadržali bar tu prednost, ako ne i veću, da na revanš-meč odemo sa opipljivom prednošću − kaže trener Marković. – U svakom slučaju, spremićemo se za tu utakmicu, pokušaćemo da ih nekim novim taktičkim zamislima iznenadimo… Oni su svakako dobra i iskusna ekipa koja je već igrala u višem rangu. Idemo da damo svoj maksimum − zaključuje naš sagovornik.

Druga finalna utakmica plej-ofa na programu je naredne nedelje u Zaječaru.

ALEKSINAC – ZAJEČAR 21:20 (12:8)

Hala sportova, Aleksinac. Gledalaca: 200. Sudije: Dragan Milošević, Marjan Golubović (Leskovac). Sedmerci: Aleksinac 7 (6),  Zaječar 2 (2). Isključenja: Aleksinac 10, Zaječar 6 minuta.

ALEKSINAC: Nikolić 1, Pavlović 5, Radosavljević 1, D. Đorđević, Petrović 2, Rakić 5, Stevanović 2, N. Đorđević, Timotijević 2, Trajković, Nikolić, Mitić 1, Mijalković, S. Jovanović, N. Jovanović 2, Bogdanović.

ZAJEČAR: Micković, Stanojlović, Aleksić 1, Savić 6, Andrić, M. Golubović, N. Golubović, Stevanović 10, Stanković 2, Sekulić, Prvulović 1, Kovjenić, Redžeplar.

Fotografije: TV Aleksinac