Алексинчанке повеле трку

Прва у серији од две утакмице финала плеј-офа за Супер Б лигу између рукометашица Алексинца и Зајечара одиграна је синоћ у овдашњој Хали спортова.После много узбуђења, са голом предности (21:20), славиле су изабранице тренера Марка Марковића и тако повеле у серији.

− Утакмица је, као и свако финале, била тешка. Ово је први пораз екипе Зајечара у овој сезони, па самим тим добија на тежини. С обзиром да смо на полувремену имали 12:8, остаје жал што нисмо задржали бар ту предност, ако не и већу, да на реванш-меч одемо са опипљивом предношћу − каже тренер Марковић. – У сваком случају, спремићемо се за ту утакмицу, покушаћемо да их неким новим тактичким замислима изненадимо… Они су свакако добра и искусна екипа која је већ играла у вишем рангу. Идемо да дамо свој максимум − закључује наш саговорник.

Друга финална утакмица плеј-офа на програму је наредне недеље у Зајечару.

АЛЕКСИНАЦ – ЗАЈЕЧАР 21:20 (12:8)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 200. Судије: Драган Милошевић, Марјан Голубовић (Лесковац). Седмерци: Алексинац 7 (6),  Зајечар 2 (2). Искључења: Алексинац 10, Зајечар 6 минута.

АЛЕКСИНАЦ: Николић 1, Павловић 5, Радосављевић 1, Д. Ђорђевић, Петровић 2, Ракић 5, Стевановић 2, Н. Ђорђевић, Тимотијевић 2, Трајковић, Николић, Митић 1, Мијалковић, С. Јовановић, Н. Јовановић 2, Богдановић.

ЗАЈЕЧАР: Мицковић, Станојловић, Алексић 1, Савић 6, Андрић, М. Голубовић, Н. Голубовић, Стевановић 10, Станковић 2, Секулић, Првуловић 1, Ковјенић, Реџеплар.

Фотографије: ТВ Алексинац