Aleksinčanke na korak do finala!

U prvoj polufinalnoj utakmici plej-ofa za popunu Super B lige, odigranoj sinoć na parketu ovdašnje Hale sportova, rukometašice Ženskog rukometnog kluba Aleksinac slavile su protiv ekipe Vlasotinca sa sedam golova razlike – 25:18.

− Malo smo bojažljivo ušli u meč, sa izvesnom dozom straha. To je ono na šta sam upozoravao naše igračice u pripremi utakmice. Strah ne sme da postoji, pozitivna trema može − kaže za naš portal trener ŽRK Aleksinac, Marko Marković. – Međutim, naše igračice su mlade i neiskusne, većina njih nije do sada igrala ovakvu utakmicu, pa je i razumljivo što se to desilo. Kada smo došli do svoje igre, i kada su se malo opustile i okuražile i ostetile da mogu da igraju i protiv ovakve ekipe Vlasotinca,  za koju moram reći da je stvarno kvalitetna i dobra na svim pozicijama, pa čak možda imaju i veći roster od nas, vratili smo rezultat u neku klackalicu i na poluvremenu došli u vođstvo od 10:9… U drugom poluvremenu smo samo povećavali vođstvo i stigli do razlike od sedam golova − dodaje naš sagovornik.

Revanš susret, odnosno druga utakmica polufinala za Super B ligu igra se za nedelju dana u Vlasotincu.

ALEKSINAC – VLASOTINCE 25:18 (10:9)

Hala sportova, Aleksinac. Gledalaca: 200. Sudije: Jovana Maksimović, Jelena Maksimović (Niš). Sedmerci: Aleksinac 8 (7), Vlasotince 2 (2). Isključenja: Aleksinac 10, Vlasotince 6 minuta.

ALEKSINAC: P. Bogdanović, Pavlović 4, Radosavljević, D. Đorđević, Rakić 4, J. Petrović 7, Stevanović 3, N. Đorđević, Timotijević 1, Stošić, Mitić 6, Mijajlović, A. Petrović, Trajković, N. Bogdanović.

VLASOTINCE: Milošević, Grozdanović 1, Stanković, Jovanović 2, Kostić, Nikolić 5, Stanojević – Tasić, Stevanović, Zdravković, Manojlović 5, Cvetković 4, Mladenović, Milenković 1.

Fotografije: ŽRK Aleksinac