Алексинчанке на корак до финала!

У првој полуфиналној утакмици плеј-офа за попуну Супер Б лиге, одиграној синоћ на паркету овдашње Хале спортова, рукометашице Женског рукометног клуба Алексинац славиле су против екипе Власотинца са седам голова разлике – 25:18.

− Мало смо бојажљиво ушли у меч, са извесном дозом страха. То је оно на шта сам упозоравао наше играчице у припреми утакмице. Страх не сме да постоји, позитивна трема може − каже за наш портал тренер ЖРК Алексинац, Марко Марковић. – Међутим, наше играчице су младе и неискусне, већина њих није до сада играла овакву утакмицу, па је и разумљиво што се то десило. Када смо дошли до своје игре, и када су се мало опустиле и окуражиле и остетиле да могу да играју и против овакве екипе Власотинца,  за коју морам рећи да је стварно квалитетна и добра на свим позицијама, па чак можда имају и већи ростер од нас, вратили смо резултат у неку клацкалицу и на полувремену дошли у вођство од 10:9… У другом полувремену смо само повећавали вођство и стигли до разлике од седам голова − додаје наш саговорник.

Реванш сусрет, односно друга утакмица полуфинала за Супер Б лигу игра се за недељу дана у Власотинцу.

АЛЕКСИНАЦ – ВЛАСОТИНЦЕ 25:18 (10:9)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 200. Судије: Јована Максимовић, Јелена Максимовић (Ниш). Седмерци: Алексинац 8 (7), Власотинце 2 (2). Искључења: Алексинац 10, Власотинце 6 минута.

АЛЕКСИНАЦ: П. Богдановић, Павловић 4, Радосављевић, Д. Ђорђевић, Ракић 4, Ј. Петровић 7, Стевановић 3, Н. Ђорђевић, Тимотијевић 1, Стошић, Митић 6, Мијајловић, А. Петровић, Трајковић, Н. Богдановић.

ВЛАСОТИНЦЕ: Милошевић, Гроздановић 1, Станковић, Јовановић 2, Костић, Николић 5, Станојевић – Тасић, Стевановић, Здравковић, Манојловић 5, Цветковић 4, Младеновић, Миленковић 1.

Фотографије: ЖРК Алексинац