Aleksinčani u četvrtfinalu Kupa Srbije!

Mudrom igrom i pametnom taktikom futsaleri Kluba malog fudbala „Aleksinac 2015 ” postigli su istorijski uspeh: u osmini finala Futsal kupa Srbije sinoć su na parketu ovdašnje Hale sportova savladali aktuelnog prvaka države, beogradsku Crvenu zvezdu, sa 4:2! Istina je da su crveno-beli doputovali na utakmicu sa osam igrača i da im u aktuelnom prvenstvu baš ne cvetaju ruže, ali to ni u kom slučaju ne umanjuje uspeh Aleksinčana.

U 11. minutu mrežu crveno-belih načeo je kapiten Martin Ristić posle sjajnog dodavanja Stefana Đurića koji je sedam minuta kasnije i sam pogodio cilj – 2:0.

Početkom drugog dela gosti su preuzeli inicijativu i u 23. minutu debitant Nemanja Đukić je smanjio na 2:1. Sledi ofanziva Crvene zvezde i nekoliko bravuroznih odbrana golmana Uroša Petkovića. Odolevali su domaći atacima i iz brzih kontri pokušavali da zatresu mrežu. Posrećilo se kapitenu Ristiću u 33. minutu, da bi Amir Zeka dva minuta kasnije povisio na 4:1. U finišu utakmice, u 36. minutu, Đukić je ublažio poraz gostiju. Krajnji skor, dakle, Aleksinac – Crvena zvezda 4:2.

Plasman među osam najboljih ekipa u Futsal kupu Srbije je sam po sebi veliki uspeh jednog malog fudbalskog kluba koji postoji tek nešto više od pet godina. Istovremeno, kada je reč o timskim sportovima, to je, koliko se zna, jedan od najvećih uspeha nekog sportskog kolektiva sa područja aleksinačke opštine.

ALEKSINAC – CRVENA ZVEZDA 4:2 (2:0)

KMF Aleksinac 2015

Hala sportova, Aleksinac. Sudije: Miloš Grujić (Niš), Stevan Lazarević (Niš), Željko Stoilkov (Aleksinac). Strelci: 1:0 Ristić u 11, 2:0 Đurić u 18, 2:1 Đukić u 23, 3:1 Ristić u 33, 4:1 Zeka u 35, 4:2 Đukić u 36. minutu. Žuti kartoni: M. Zemljak (Aleksinac), Milosavljević, Đukić (C. zvezda). Crveni karton: Živić (Aleksinac).

ALEKSINAC: PETKOVIĆ, ĐURIĆ, JEZDIĆ, RISTIĆ, ŽIVIĆ, Stevanović, Čudić, Živković, Zeka, Spasić, M. Zemljak, Petrović, N. Stojanović.

CRVENA ZVEZDA: MLADENOVIĆ, INAJETOVIĆ, IVANIŠEVIĆ, PETRONIJEVIĆ, MILOSAVLJEVIĆ, Jevtić, Blagojević, Đukić.