Aleksinčani iznenadili šampiona

Na startu prolećnog dela prvenstva Prve lige – Istok, rukometaši Rukometnog kluba Aleksinac igrali su u Petrovcu na Mlavi protiv jesenjeg šampiona, ekipe Sloge.

Tokom većeg dela prvog poluvremena Aleksinčani su sigurnom igrom održavali rezultatsku distancu i na odmor otišli sa dva gola prednosti – 11:13. Tako je bilo i u većem delu drugog poluvremena, tačnije do 58. minuta, kada je domaći tim uspeo da preokrene rezultat i na kraju trijumfuje sa tri gola razlike – 29:26.

− U samom finišu došlo je do pada koncentracije, uz to napravili smo i nekoliko tehničkih grešaka, što je lider prvenstva znao da iskoristi, poravnao je rezultat  i u krajnjem skoru trijumfovao. Čestitam Slogi na pobedi, a mojim momcima na borbenosti tokom celog meča − kazao je za naš portal trener RK Aleksinac, Bojan Stefanović Kuze.

Najviše golova za Aleksinčane postigao je Petar Cako koji se šest puta upisao u listu strelaca, dok je gol manje postigao Antonije Bojović.

Aleksinčani su trenutno na šestom mestu sa 10 bodova. U narednom kolu u prolećnoj premijeri pred svojim navijačima dočekuju Moravu iz Velike Plane.

SLOGA – ALEKSINAC 29:26 (11:13)

Sportski centar „Dragutin Tomašević”, Petrovac na Mlavi. Gledalaca: 180. Sedmerci: Sloga 4 (1), Aleksinac 3(3). Isključenja: Sloga 10, Aleksinac 12 minuta.

SLOGA: Blagojević, Ilić 3, F. Stanisavljević 5, Milovanović, Sabelnik, Milošević, Đorđević 9, Veljković, Belić, Petronijević 3, Atanasković, Popović, N. Stanisavljević 6, D. Stanisavljević, Glasnović 3.

ALEKSINAC: Ristić 4, Veljović 2, Veličković 1, Stojković, Spasovski, Trivunac 2, Pejić 2, Radovanović, Milanović 1, Nedeljković, Stevanović 3, Ivanović, Cako 6, Bojović 5.

Fotografije: RK Aleksinac