Алексинчани изненадили шампиона

На старту пролећног дела првенства Прве лиге – Исток, рукометаши Рукометног клуба Алексинац играли су у Петровцу на Млави против јесењег шампиона, екипе Слоге.

Током већег дела првог полувремена Алексинчани су сигурном игром одржавали резултатску дистанцу и на одмор отишли са два гола предности – 11:13. Тако је било и у већем делу другог полувремена, тачније до 58. минута, када је домаћи тим успео да преокрене резултат и на крају тријумфује са три гола разлике – 29:26.

− У самом финишу дошло је до пада концентрације, уз то направили смо и неколико техничких грешака, што је лидер првенства знао да искористи, поравнао је резултат  и у крајњем скору тријумфовао. Честитам Слоги на победи, а мојим момцима на борбености током целог меча − казао је за наш портал тренер РК Алексинац, Бојан Стефановић Кузе.

Највише голова за Алексинчане постигао је Петар Цако који се шест пута уписао у листу стрелаца, док је гол мање постигао Антоније Бојовић.

Алексинчани су тренутно на шестом месту са 10 бодова. У наредном колу у пролећној премијери пред својим навијачима дочекују Мораву из Велике Плане.

СЛОГА – АЛЕКСИНАЦ 29:26 (11:13)

Спортски центар „Драгутин Томашевић”, Петровац на Млави. Гледалаца: 180. Седмерци: Слога 4 (1), Алексинац 3(3). Искључења: Слога 10, Алексинац 12 минута.

СЛОГА: Благојевић, Илић 3, Ф. Станисављевић 5, Миловановић, Сабелник, Милошевић, Ђорђевић 9, Вељковић, Белић, Петронијевић 3, Атанасковић, Поповић, Н. Станисављевић 6, Д. Станисављевић, Гласновић 3.

АЛЕКСИНАЦ: Ристић 4, Вељовић 2, Величковић 1, Стојковић, Спасовски, Тривунац 2, Пејић 2, Радовановић, Милановић 1, Недељковић, Стевановић 3, Ивановић, Цако 6, Бојовић 5.

Фотографије: РК Алексинац