Алексинчани бољи у дербију

Жуста и борбена игра са доста оштрих стартова пред крцатим трибинама у Житковцу – тако би се у неколико речи могао описати јучерашњи дерби сусрет првих комшија и великих ривала, Мораве и ОФК Напретка 1929.

У првом делу обе екипе створиле су неколико мало бољих прилика, али су мреже ипак мировале. У сам смирај првог полувремена, Амир Зека je ушао у казнени простор и шутирао, голман Антонијевић је одбио лопту коју је Зека захватио и донео предност Алексинчанима.

На почетку другог полувремена, Слободан Јанковић је имао велику шансу да поравна резултат, шутирао је али право у голмана Напретка Пејчиновића. Уследила је велика офанзива гостију и у 50.минуту Зека је увећао предност свог тима. Прилику да повиси на 0:3 имао је Милуновић, али је статива зауставила његов ударац. Алексинчани су наставили да ређају шансе – срећу су окушали Славко Ђорђевић, Тасић, Зека, Милуновић…Mеђутим, Антонијевић је одолео свим искушењима и сачувао мрежу. Од 77. минута Морава је играла са играчем мање, јер се „резервиста” Марко Милошевић повредио, на клупи је било резервних играча, али je време за измене већ било искоришћено.

Четири минута пре краја утакмице, Богдановић је идеално упослио Слободана Јанковића који је савладао Пејчиновића и поставио коначан резултат, дакле, Морава – Напредак 1:2.

Медошевац: Младост – Земљорадник 2:2.

После овог кола, ОФК Брзи Брод има 51 бод и заузима прво место  на табели, Морава је на 10. позицији са 25 бодова, док је ОФК Напредак на претпоследњем, 15. месту са 16 бодова.

МОРАВА – ОФК НАПРЕДАК 1929 1:2 (0:1)

Стадион Мораве, Житковац. Судија: Владимир Милосављевић (Сврљиг). Стрелци: 0:1 Зека у 45, 0:2 Зека у 50, 1:2 Јанковић у 86. минуту. Жути картони: Ристић, Симић (Морава), Ђокић, Тасић, М. Цандер (ОФК Напредак).

МОРАВА: Антонијевић, Милосављевић, Новковић (од 71. Илић), Д. Петровић, С. Петровић, Лазаревић(од 56. Милошевић), Ристић (од 71. Димитријевић), М. Петровић, Симић, Коцић (од 41. Богдановић), Јанковић.

ОФК НАПРЕДАК 1929: Пејчиновић, Ђокић, Зека, Тасић, Милуновић, Ђорђевић, Н. Цандер, Смиљковић (од 90+3. Јовановић), Душанић, М. Цандер, Стоиљковић (од 46. Вељковић).

Фотографије: Михајло Илић