Aleksinčani blistali u Boljevcu

Na gostovanju u Boljevcu, rukometaši Aleksinca zabeležili drugu pobedu u prvnstvu, pošto su sa 22:22 savladali ekipu Rtnja. Rezultatska neizvesnost trajala je samo u prvih desetak minuta igre.

‒ Od samog početka utakmice krenuli smo maksimalno angažovano i kontrolisali smo rezultat do samog kraja ‒ kaže u izjavi za naš portal trener Aleksinčana Bojan Stefanović Kuze. – Dobrom igrom u odbrani i u napadu iz minuta u minut smo konstantno povećavali razliku. Na poluvremenu smo imali prednost plus osam (10:18). I u drugom poluvremenu smo nastavili u istom ritmu i na kraju slavili sa 11 golova razlike ‒ dodaje Stefanović čestitajući momcima na zalaganju i pobedi.

U ekipi Aleksinca najefikasniji su bili Ristić sa sedam i Bojović sa šest golova. Bravuroznim odbranama meč je obeležio golman Strahinja Ivanović koji je proglašen za igrača utakmice.

Posle ove pobede Aleksinac je skočio na osmo mesto sa pet bodova. U narednom kolu Aleksinčani dočekuju ekipu Mladosti iz Vranja.

RTANJ – ALEKSINAC 22:33 (10:18)

Hala sportova, Boljevac. Gledalaca: 80. Sudije: Miloš Radojičić i Marjan Stefanović (Leskovac). Sedmerci: Rtanj 3 (0), Aleksinac 3 (2).Isključenja: Rtanj 8, Aleksinac 18 minuta.

RTANJ: Petrović, Bogić 2, Aleksić 3, Kovačić 8, Maksuti 2, Milošević 2, Mitrović 3, Urošević 1, Jovanović,Piljević 1, Dimitrijević.

ALEKSINAC: Stojković 2, Ristić 7, Veljović 4, Bojović 6, Veličković 3, Spasovski, Trivunac 2, Pejić 3, Milanović, Nedeljković 2, Stevanović 3, Ivanović, Pekas 1, Stefanović.

Fotografije: RK Aleksinac