Алексинчани блистали у Бољевцу

На гостовању у Бољевцу, рукометаши Алексинца забележили другу победу у првнству, пошто су са 22:22 савладали екипу Ртња. Резултатска неизвесност трајала је само у првих десетак минута игре.

‒ Од самог почетка утакмице кренули смо максимално ангажовано и контролисали смо резултат до самог краја ‒ каже у изјави за наш портал тренер Алексинчана Бојан Стефановић Кузе. – Добром игром у одбрани и у нападу из минута у минут смо константно повећавали разлику. На полувремену смо имали предност плус осам (10:18). И у другом полувремену смо наставили у истом ритму и на крају славили са 11 голова разлике ‒ додаје Стефановић честитајући момцима на залагању и победи.

У екипи Алексинца најефикаснији су били Ристић са седам и Бојовић са шест голова. Бравурозним одбранама меч је обележио голман Страхиња Ивановић који је проглашен за играча утакмице.

После ове победе Алексинац је скочио на осмо место са пет бодова. У наредном колу Алексинчани дочекују екипу Младости из Врања.

РТАЊ – АЛЕКСИНАЦ 22:33 (10:18)

Хала спортова, Бољевац. Гледалаца: 80. Судије: Милош Радојичић и Марјан Стефановић (Лесковац). Седмерци: Ртањ 3 (0), Алексинац 3 (2).Искључења: Ртањ 8, Алексинац 18 минута.

РТАЊ: Петровић, Богић 2, Алексић 3, Ковачић 8, Максути 2, Милошевић 2, Митровић 3, Урошевић 1, Јовановић,Пиљевић 1, Димитријевић.

АЛЕКСИНАЦ: Стојковић 2, Ристић 7, Вељовић 4, Бојовић 6, Величковић 3, Спасовски, Тривунац 2, Пејић 3, Милановић, Недељковић 2, Стевановић 3, Ивановић, Пекас 1, Стефановић.

Фотографије: РК Алексинац