Aleksinčani bez milosti

Futsaleri Kluba malog fudbala „Aleksinac 2015” sinoć su u ovdašnjoj Hali sportova  igrali protiv ekipe Prokuplja  i slavili sa 7:2. Radi se o utakmici 9. kola Treće lige – Istok.

Aleksinčani su od početka utakmice krenuli žestoko i bez velikih problema prvi deo meča okončali sa pet golova u mreži gostiju koji su doputovali nekompletni, sa šest igrača. Goleadu je započeo Đurić u 4. minutu, a onda su se golovi ređali kao na traci: u 11. minutu Živković je povisio na 2:0, sedam minuta kasnije u listu strelaca se upisao i Stojanović, da bi u samom finišu prvog poluvremena golmana gostiju savladali najpre njegov kolega Čudić, a potom i Živković.

Gosti su se probudili tek u drugom delu meča. Mitrović je bio dvostruki strelac za Prokupčane, a po jedan pogodak za domaći tim postigli su Matejev i Zeka.

Posle ovog trijumfa Aleksinčani su načinili korak više na tabeli i sada su na šestoj poziciji sa 12 bodova, koliko ima i Rosulja 2018 na petom mestu. Do kraja prvenstva futsaleri  KMF „Aleksinac 2015” odigraće još dve utakmice – u narednom kolu gostuju niškom Akademcu, a potom im u goste dolazi lider prvenstva, Gvozdeni puk iz Niša.

ALEKSINAC – PROKUPLJE 7:2 (5:0)

Hala sportova, Aleksinac. Sudije: Stevan Lazarević, Jovan Bojičić (Niš). Strelci: 1:0 Đurić u 4, 2:0 Živković u 11, 3:0 Stojanović u 18, 4:0 Čudić u 19, 5:0 Živković u 20, 5:1 Mitrović u 23, 6:1 Matejev u 28, 6:2 Mitrović u 31, 7:2 Zeka u 32. minutu.

ALEKSINAC: PETKOVIĆ, RISTIĆ, ĐURIĆ, M. ZEMLJAK, ZEKA, Petrović, Čudić, Matejev, Stevanović, Živković, Spasić, N. Stojanović.

PROKUPLJE: STEFANOVIĆ, GRUJIĆ, MITROVIĆ, ŽIVKOVIĆ, CVETKOVIĆ, Ljubisavljević.