Алексинчани без милости

Футсалери Клуба малог фудбала „Алексинац 2015” синоћ су у овдашњој Хали спортова  играли против екипе Прокупља  и славили са 7:2. Ради се о утакмици 9. кола Треће лиге – Исток.

Алексинчани су од почетка утакмице кренули жестоко и без великих проблема први део меча окончали са пет голова у мрежи гостију који су допутовали некомплетни, са шест играча. Голеаду је започео Ђурић у 4. минуту, а онда су се голови ређали као на траци: у 11. минуту Живковић је повисио на 2:0, седам минута касније у листу стрелаца се уписао и Стојановић, да би у самом финишу првог полувремена голмана гостију савладали најпре његов колега Чудић, а потом и Живковић.

Гости су се пробудили тек у другом делу меча. Митровић је био двоструки стрелац за Прокупчане, а по један погодак за домаћи тим постигли су Матејев и Зека.

После овог тријумфа Алексинчани су начинили корак више на табели и сада су на шестој позицији са 12 бодова, колико има и Росуља 2018 на петом месту. До краја првенства футсалери  КМФ „Алексинац 2015” одиграће још две утакмице – у наредном колу гостују нишком Академцу, а потом им у госте долази лидер првенства, Гвоздени пук из Ниша.

АЛЕКСИНАЦ – ПРОКУПЉЕ 7:2 (5:0)

Хала спортова, Алексинац. Судије: Стеван Лазаревић, Јован Бојичић (Ниш). Стрелци: 1:0 Ђурић у 4, 2:0 Живковић у 11, 3:0 Стојановић у 18, 4:0 Чудић у 19, 5:0 Живковић у 20, 5:1 Митровић у 23, 6:1 Матејев у 28, 6:2 Митровић у 31, 7:2 Зека у 32. минуту.

АЛЕКСИНАЦ: ПЕТКОВИЋ, РИСТИЋ, ЂУРИЋ, М. ЗЕМЉАК, ЗЕКА, Петровић, Чудић, Матејев, Стевановић, Живковић, Спасић, Н. Стојановић.

ПРОКУПЉЕ: СТЕФАНОВИЋ, ГРУЈИЋ, МИТРОВИЋ, ЖИВКОВИЋ, ЦВЕТКОВИЋ, Љубисављевић.