Алексиначки клубови остварили победе

Кошаркаши Напретка и Јастреба победили су у својим мечевима Прве, односно, Друге регионалне лиге исток.

Напредак је у Књажевцу славио са 72:88 (19:23, 18:17, 19:30, 16:18). Алексиначки тим је имао предност током већег дела меча, али је домаћин успео да се приближи и угрози победу. Пресудила је серија поена Напретка, пре свих, капитена Миладиновића.

Напредак је тако остварио прву победу у сезони. У наредном колу, алексиначи клуб ће на свом терену играти против Топличанина из Прокупља.

ЈОШ ЈЕДНА ПОБЕДА ЈАСТРЕБА

Првотимци Јастреба славили су на свом паркету у оквиру 2. кола. Након 45. минута игре, Алексинчани су славили против Пусте реке са 84:77 (12:14, 13:17, 16:12, 31:29, 12:5).

Првих 20 минута игре у потпуности су припали гостима из Бојника. Пуста река је у неколико наврата имала и двоцифрену преност, да би на полувремену било – 25:31.

Уследио је тотални преокрет у игри домаћих, који су у потпуности анулирали заостатак и утакмицу увели у продужетак. У додатних 5 минута игре виђена је потпуна доминација Јастреба, који је тако забележио још једну победу. Најефикаснији у редовима победника био је Живадиновић са 24 поена.

Са максималним учинком у прва два кола, алексиначки тим у најбољем расположењу дочекује следећи меч, када ће гостовати екипи Сокобање.