Aleksinački džudisti briljirali u Beogradu i Bugarskoj

Mladi takmičari Džudo kluba Aleksinac proteklog vikenda učestvovali su na dva prestižna takmičenja – Prvenstvu Srbije za mlađe dečake i devojčice u Beogradu i međunarodnom turniru „Topalov Open” u Panađurištu, Bugarska.

Na državnom prvenstvu u Beogradu učestvovalo je petoro džudista iz Aleksinca, koji su se plasirali zahvaljujući odličnim rezultatima na Prvenstvu Centralne Srbije u Čačku. Najuspešniji među njima bio je Veljko Manojlović (-50 kg), koji je osvojio treće mesto i bronzanu medalju. U borbi za bronzu, Veljko je bio superiorniji od Dimitrija Opačića iz Laćarka, pobedivši ga na ipon. Natalija Stojanović (+56 kg) zauzela je peto mesto.

Na „Topalov Openu” u Panađurištu, jednom od najprestižnijih međunarodnih turnira, koji je okupio 1.100 takmičara iz 21 države, Lazar Stoiljković (-90 kg) takođe je osvojio treće mesto i bronzanu medalju, nakon što je pobedio takmičara iz Moldavije.

− Bronzana medalja koju je Veljko Manojlović osvojio na Prvenstvu Srbije u Beogradu je peto državno odličje koje su naši takmičari osvojili ove godine, što jasno pokazuje ozbiljan i predan rad u klubu. – izjavila je trener Bojana Stanković. – Zadovoljna sam i rezultatima Lazara Stoiljkovića na turniru u Bugarskoj, s obzirom na izuzetno jaku konkurenciju – dodala je.

Predstojećeg vikenda, tačnije u subotu, aleksinački džudisti odlaze u Sokobanju na međunarodni turnir „Sokobanja Open”, koji organizuje Kraljevsko džudo udruženje „Karađorđević” iz ove lepe banje pod Ozrenom.

Fotografije: Lična arhiva