Житковчанима бод после преокрета, пораз Напретка у Ражњу

Јуче и прекјуче у Зони Центар одигране су фудбалске утакмице 13. кола. Од седам мечева на четири су славиле екипе које су биле домаћини, на једној утакмици гости су однели цео плен, а две су завршене нерешеним резултатом.

Фудбалери житковачке Мораве играли су у Брзом Броду против Делијског виса. У првом делу утакмице Житковчани су били апсолутно бољи ривал, али је мрежа ипак мировала. Међутим, у другом делу – друга прича, Нишлије су преузиле иницијативу и у 66. минуту дошли до предности, а шест минута касније, домаћа екипа из контранапада је повисила на 2:0.

Но, и поред оваквог резултата, Житковчани нису истакли белу заставу. Напротив, кренули су врло офанзивно, за три минута постигли два гола и поравнали резултат. Стрелци су били Антонио Додић и Ненад Милуновић.

У комшијском дербију у Ражњу, ОФК Напредак из Алексинца претрпео је пораз од екипе Буковика са 1:0. Гол је постигао Петровић три минута пре краја утакмице. Интересантан је податак да су у стартној постави домаће екипе чак петорица играча били из Алексинца ( Стоилков, Ђокић, Спалевић, Петровић, Видојковић).

Наш трећи зонаш, Моравица из Суботинца, доживео је праву катастрофу у Рожини где је Наисус победио чак са 6:0!

Ово коло, иначе, обележио је дерби у Пуковцу између претендената за сам врх табеле, Пуковца и Брзог Брода. Дербије завршен нерешеним резултатом – 1:1.

Ево и осталих резултата:

Горњи Матејевац: Јединство – Земљорадник (Балајинац) 4:3,
Орљане: Орљане – Наша крила (Белотинац) 1:3, и
Јелашница: Рудар – ОФК Ниш 1:0.

После 13 одиграних кола, на челу табеле је ОФК Брзи Брод са 31 бодом. Када је реч о екипама са територије алексначке општине, поредак на табели је следећи: Морава заузима пето место са 24 бода, ОФК Напредак је на 11. позицији са 13 бодова, колико има и Земљорадник на 10. месту, док је Моравица на претпоследњем, 15 месту са два бода.

БУКОВИК – ОФК НАПРЕДАК 1:0 (0:0)

Стадион Буковика у Ражњу. Судија: Лазар Спасић (Ниш). Стрелац: 1:0 Петровић у 87. минуту.

БУКОВИК: Здравковић, Анђелковић, Видојковић, Коларевић, Ђокић (Петровић), Спалевић, Петровић, Шљивић, Живковић (Ристић), Радосављевић, Стоилков.

ОФК НАПРЕДАК: Чудић, М. Цандер, Вукић, Лазић, Н. Цандер, Р. Јанковић, Матејев, Поповић, Живић, Тасић, Л. Јанковић (Смиљковић).

Фотографије: Оливер Стефановић, Жељко Стоилков.