Вршац и Напредак у Миленијуму

Кошаркаши Вршца и Напретка ЈКП састаће се у суботу, у оквиру 25. кола Кошаркашке лиге Србије. Вршчани желе да након овог меча повећају своје шансе за опстанак, док екипа Напретка има нову шансу да обезбеди учешће у Суперлиги.

Минули сусрет двеју екипа у Алексинцу био је више него узбудљив. Иако је било пуно преокрета током меча, Напредак је у последњу четвртину ушао са +8, али није успео да освоји два бода у 40 минута игре. Гостујући тим анулирао је заостатак и имао два пенала за победу, од којих ни један није реализован па је утакмица отишла у продужетак. У сјајном домаћем амбијенту, Напредак је ипак успео да слави на свом терену – 81:73.

У прошлом колу, оба тима доживела су тесне поразе на гостовањима. Вршац је пружио јак отпор у Чајетини, али није успео да дође до сензације (85:81). Напредак је против Тамиша током већег дела утакмице био у заостатку, да би бољом игром у одлучујућој четвртини успео да дође до минималног заостатка, ипак преокрет је изостао (69:66).

Утакмица између Вршца и Напретка игра се у суботу, у вршачкој хали ”Миленијум, са почетком у 18 часова.