Велика победа за Алексинчане; Напредак убедљив против Металца

Кошаркашки клуб Напредак ЈКП остварио је девету првенствену победу. У 17. колу Кошаркашке лиге Србије, алексиначки тим убедљиво је савладао екипу Металца из Ваљева 83:54 (21:14, 14:14, 25:21, 23:5). Победника је предводио Славиша Богавац са 22 поена и 6 ухваћених лопти.

Утакмица је почела тројком Војиновића и јединим вођством које је Металац имао на овом мечу – 0:3. Напредак је одговорио великом серијом (15:0) и већ тада наговестио у ком правцу би могао да се настави овај сусрет.

Напредак је у дефанзиви деловао прилично добро, али неколико пропуштених реализација у нападу довеле су до тога да Металац на полувремену смањи заостатак на једноцифрену разлику – 35:28.

Од почетка другог полувремена, Напредак је постепено увећавао своју предност, а у 27. минуту дошао на +23 – 59:36. Узвраћају гости из Ваљева серијом 13:1, којом су преполовили предност домаћина – 60:49.

Ако је и једног тренутка било недоумице око коначног исхода овог меча, оне су у потпуности отклоњене у првим минутима четврте деонице. Напредак је у прва 4 минута постигао 12, а противнику није дозволио да постигне ни један поен.

Након тројке Луке Гашића у 38. минуту, алексиначки тим достигао је максималних +31 – 83:52.

На крају, заслужена победа Напретка 83:54, девета по реду коју је клуб из Алексинца остварио у дебитантској сезони у најјачем кошаркашком такмичењу у Србији.

Напредак ЈКП: Илкић 16 (4ск, 5ас), Гашић 5 (3ск), Н. Раичевић 6, Микавица 2, Д. Раичевић 11 (6ск, 5ас, 5укр), Антонијевић, Богавац 22 (6ск), Станковић, Огњеновић 12 (4ск), Милојевић 5 (6ск, 4ас), Милинчић, Каралић 4 (5ск, 3ас).

(Фото: Стефан Живковић)