Сустигли велики минус, па изгубили; Напредак поражен у Лазаревцу

Екипа Напретка ЈКП поражена је од Колубаре у Лазаревцу 86:77 (23:14, 21:19, 19:20, 23:24). Иако су добили други део утакмице, кошаркаши алексиначког тима нису успели да славе на овом мечу, јер су противнику у једном тренутку дозволили да се одлепи и на +15. Напредак је поново предводио Димитрије Раичевић са 22 поена и 4 скока. На другој страни, најефикаснији био је Брендон Пен са 23 поена.

Домаћи тим је далеко боље отворио утакмицу. Иако у подређеном положају у одниосу на противника, с обзиром на стање на табели, играчи Колубаре су много лакше долазили до својих поена и већ након 10 минута стекли озбиљну предност – 23:14.

Тим из Лазаревца успео је да, до краја првог полувремена, додатно увећа своју предност, захваљујући шутерском расположењу капитена Симића и Американца Пена. На велики одмор отишло се при резултату 44:33 у корист Колубаре.

У 23. минуту, након нове тројке Пена, Колубара је стекла максимално вођство на мечу – 51:36.

Иако је Напредак у наредним минутима успео да преполови вођство домаће екипе, Шпаровић је уз звук сирене погодио за три, са готово половине терена и вратио двоцифрени суфицит свом тиму – 63:53.

Последњу деоницу Напредак је отворио тројкама Петровића, Д. Раичевића и Станковића, па су гости из Алексинца поново кренули у анулирање резултатског заостатка.

На 3 минута до краја, предност Колубаре износила је свега 73:72. Успели су домаћи кошаркаши да одоле и овом налету Напретка и на крају ипак остваре 4. победу у сезони – 86:77.

Као један од кључних фактора победе, ваља истаћи и одличну реализацију са пенала домаћих, пошто су од 30 изведених бацања погодили 27. На другој страни, алексиначки кошаркаши нису били тако успешни у овом сегменту (7/13).

Осим поменутог Димитрија Раичевића, двоцифрени учинак у Напретку имали су и Немања Каралић (15п, 8ск) и Лука Милојевић (12п, 4ск).

Напредак је полусезону у Кошаркашкој лиги Србије завршио скором од 7 победа и 6 пораза, док је Колубари ово била 4. победа у 13 одиграних мечева.

У наредном колу, 3. јануара, Напредак ће гостовати ОКК Београду. За ову утакмицу најављен је и пренос на телевизији Арена спорт.

(Фото: Марко Радић)