Пораз Напретка у Ужицу: Прегршт изгубљених лопти и промашених пенала

Алексиначки клуб доживео је шести пораз у досадашњем току првенства. Напредак је изгубио од домаће Слободе 95:82 (23:24, 23:19, 18:16, 31:23). Имали су Алексинчани +8 у уводном делу меча, али су их бројне грешке и овог пута коштале победе. Најефикаснији код Напретка били су Симеуновић и Ћирковић са по 22 , док је на другој страни бриљирао Тадић са 23 поена.

Пораз у Ужицу је Напретков шести у 9 одиграних кола. Такође, била је ово шеста утакмица коју тим из Алексинца одлично отвара и долази до осетније предности. Али како би утакмица одмицала, тако би се игра нашег клуба распала.

Напредак је у 5. минуту меча први пут имао +8 (6:14). Алексиначка екипа водила је и током већег дела првог полувремена, али су домаћи кошаркаши кажњавали Напреткову лошу игру у одбрани и у самом финишу дурге деонице повели – 46:43.

Током читавог меча низале су се изгубљене лопте играча из Алексинца (чак 21 изгубљена лопта), а подједнако лоше су стајали са извођењем слободних бацања (9/18, 50%) и шутем за два поена (23/49, 46%).

Слобода је друго полувреме отворила знатно боље, што је кулминирало првом двоцифреном разликом у 27. минуту – 61:49. Алексиначки клуб успео је да преполови заостатак до краја трећег периода.

Иако је Напредак успевао да припрети у неколико наврата и приближи се резултатски, Слобода је појачала офанзивни скок и покупила ”ничије” лопте, те одбила сваки налет противника.

Поред Симеуновића и Ћирковића, двоцифрени учинак остварили су Вељковић (16) и Богавац (10). Напредак на овој утакмици није могао да рачуна на Николу Раичевића, Димитрија Раичевића и Драгољуба Шикмана.

Два тима сада имају идентичан скор од по 3 победе и 6 пораза. Тренеру Раичевићу и његовој екипи није остало пуно времена за детаљнију анализу сусрета у Ужицу, будући да већ у суботу дочекују ОКК Београд у Алексинцу.

КК Напредак ЈКП: Ћирковић 22 22 (5ск., 5ас., 5изг.), Симеуновић 22 (10ск., 4изг.), Дувњак 7 (3ск., 3изг.), Станковић, Вељковић 16 (11ск., 3изг.), Петровић, Саичић 3 (3ск., 3изг.), Јеремић, Богавац 10, Митровић, Каралић 2.

(фото: Стефан Живковић)