Fudbal

Победа Алексинчана за крај

На Градском стадиону у Алексинцу, на завршетку јесењег дела шампионата, фудбалери ОФК Напретка 1929 славили су против Малошишта са 4:3. Иако су гости у првом делу утакмице стекли предност од два гола разлике (1:3), Алексинчани су ипак успели да преокрену резултат у своју корист и забележе трећу победу у првенству. На почетку другог полувремена „резервистаˮ Ђукић смањио је предност гостију на 2:3, да би Милојевић у 50. минуту поравнао резултат, а Бабић поготком у 57. минуту донео свом тиму три драгоцена бода.

Истим резултатом, дакле 4:3, житковачка Морава је поражена у Орљану од Пуковца, док је Моравица на свом игралишту у Суботинцу препустила победу екипи ОФК Ниша која је тријумфовала са 1:2.

Брзи Брод: ОФК Брзи БродРудар (Јелашница) 3:2,
Вртиште: ВртиштеНаша крила (Белотинац) 2:0,
Медошевац: МладостЗемљорадник (Балајинац) 2:0,
Сврљиг: СврљигОрљане 5:0,
Горњи Матејевац: ЈединствоБуковик (Ражањ) 1:1.

Јесењи шампион Зоне Центар је екипа Младости из Медошевца са 38 бодова.

Морава је полусезону завршила на високом, четвртом месту са 24 бода, Моравица је 12. са 18, а ОФК Напредак је на дну табеле са 10 бодова.