Pet medalja i pet plasmana na Prvenstvo Srbije

Mladi članovi Džudo kluba „Aleksinac” učestvovali su na Prvenstvu centralne Srbije u džudou za mlađe dečake i devojčice koje je održano u Brusu.

Na borilišta je izašlo devetoro takmičara i takmičarki, a njih petoro osvojili su medalje i izborili plasman na Državno prvenstvo koje bi trebalo da se održi 22. novembra u Beogradu. Srebrne medalje pripale su Kseniji Milošević i Lazaru Stoiljkoviću, a bronzane Lazaru Rusimoviću, Sofiji Milošević i Ognjenu Latinskom. Peta mesta osvojili su Vuk Petrović, Ilija Trajković i Đorđe Đorđević, dok je Aleksandar Maksimović i pored odličnih borbi takmičenje završio na sedmom mestu.

− Na ovom takmičenju učestvovalo je 112 takmičara iz 20 klubova i mi smo u takvoj konkurenciji u ukupnom plasmanu osvojili visoko četvrto mesto. Zadovoljna sam ovim rezultatom, kao i plasmanom naših takmičara na prvenstvo države − kaže Bojana Stanković, trener Džudo kluba „Aleksinac”.